Jesenná únava je horšia ako jarná. Ako s ňou zatočiť?

Obdobie letných dovoleniek dávno skončilo. Voľno počas vianočného obdobia je ešte ďaleko. Aj tak by ste si mali dopriať nejaké odpočinkové dni, pretože jesenné únava býva často horšia a oveľa viac vyčerpávajúca ako jarná. Jeseň je celkom náročné obdobie, počas ktorého stráca organizmus výkon a energiu rýchlejšie než napríklad v letných dňoch. Ako s jesennou únavou zatočiť? Čo na ňu efektívne pôsobí?

Dodržujte niekoľko základných pravidiel

Zlá nálada, strata energie, prepchávanie sa jedlom - to všetko má za následok jesenná únava. Ak proti nej chcete bojovať, stačí dodržiavať niekoľko pravidiel. V prvom rade zmeňte životosprávu a doplňte do tela potrebné vitamíny a minerály. Doprajte svojmu organizmu odpočinok a spánok, a to aspoň osem hodín denne. Rovnako tak do svojho programu zaraďte nejakú pohybovú aktivitu.

Zakúpiť sa dajú priamo na únavu rôzne prípravky a doplnky stravy. Ideálne sú produkty s obsahom vitamínu C, B5, železa a horčíka. Vyhnite sa naopak cukrom, ktoré vám rozhodne nepomôžu, ba naopak vám len zvýšia váhu. Cukor ako taký má rad negatívnych účinkov, a tým hlavným je práve obezita.

Doplnky stravy na jesennú únavu

Ak hľadáte doplnky stravy, vďaka ktorým sa zbavíte neustáleho zívania, určite siahnite po preparáte zvanom KOFEX. Jedná sa o úplne čistý kofeín v kombinácii s extraktom z guarany. Produkt je určený proti únave, dokonca sa odporúča aj vodičom na dlhé cesty.

Ešte vyskúšajte REISHI + Zinok a vitamín C. Ako sme už spomenuli, práve vitamín C je veľmi dôležitý na jeseň, a to nielen kvôli imunite, ale má vplyv aj na únavu. Tento prípravok je vhodný okrem iného na podporu imunitného systému a zabezpečenie správnej funkcie obehového systému.

Pravidlá, ktoré by ste mali dodržiavať:

  1. Doprajte si pravidelný spánok.
  2. Zmeňte svoju životosprávu a dajte telu potrebné vitamíny a minerály.
  3. Dodržujte pitný režim.
  4. Obmedzte stres.
  5. Začnite športovať.