Vstupné vchodové dvere

Čo si všímať pri výbere dverí do domácnosti?

Vstupné vchodové dvere musia byť dostatočne odolné voči vetru, dažďu, slnečnému žiareniu i neželanej návšteve, no zároveň by mali plniť aj estetickú funkciu, keďže vytvárajú prvý dojem. Väčšina kvalitných vchodových dverí je vyrobená z dreva alebo z drevnej dyhy, avšak ak sa o materiál nebudete správne a dôkladne starať, drevo má tendenciu sa deformovať, a teda meniť svoj vzhľad. Či už to popisuje vaše vchodové dvere alebo len chcete vymeniť pôvodné dvere za nové, ktoré sa vyznačujú lepšími vlastnosťami, máte na výber z viacerých možností. Dnes sú už dostupné kvalitné interiérové a exteriérové dvere, ktoré lepšie odolávajú vplyvom vonkajšieho prostredia, ba dokonca je ich životnosť na omnoho lepšej úrovni. Ak si aj vy kladiete otázku, čo si všímať pri výbere dverí do domácností, nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi riadkami.

Ľavé či pravé dvere? Dvere od firmy s dlhou tradíciou vám budú slúžiť desaťročia

Ak vymieňate svoje staré dvere za nové, najprv zistite, či potrebujete ľavé alebo pravé kvalitné interiérové dvere. Postavte sa od dverí smerom von, pričom ak je zámok na pravej strane, máte pravé dvere.

Ako zvoliť správnu veľkosť zárubne?

Ak chcete zvoliť správnu veľkosť zárubne, odmerajte výšku a šírku existujúcej zárubne medzi vnútornými okrajmi krytu. Pridajte 1/2 palca do výšky rámu a 1/2 palca na šírku. Šírka dverí sa meria cez jej plochu.

Aký typ materiálu vybrať? Komfort a pocit domova by ste mali cítiť pri vstupe

Niektorí výrobcovia vám umožňujú špecifikovať typy panelov a možnosti presklenia, ktoré vyžadujete. Tieto moderné exteriérové dvere však musia byť vyrobené na zákazku a ich dodanie môže trvať pokojne aj niekoľko týždňov. Asi najdôležitejším rozhodnutím je to, z čoho sú vaše dvere vyrobené. Väčšina ľudí kombinuje niekoľko rôznych druhov materiálov; trebárs hliník s drevom či oceľ s laminátom, čo pôsobí nadčasovo a zároveň vytvára komfort. Samozrejme, materiál ako taký ovplyvňuje v najvyššej miere nielen bezpečnosť, ale tiež cenu, ktorá je pre väčšinu z nás kľúčová. Na záver treba dodať, že eurookná cena od slovenského výrobcu Kunaj je výhodná, čo oceníte najmä vtedy, ak ste sa rozhodli pre celkovú rekonštrukciu vášho domu.