Jar vstupuje do našich záhrad. Ste pripravení?

Nerozmýšľajte nad tým, kto spravil capa záhradníkom. S blížiacou sa jarou predsa každý záhradkár a domáci kutil premýšľa a plánuje tie desiatky hodín, ktoré strávi svojimi obľúbenými prácami v záhrade.

 

Bez moderných prístrojov na úpravu svojho okolia sa už nezaobídeme. Technika pokročila v každom smere a už ani to kosenie trávy a starostlivosť o stromy a kríky sa nevykonáva celkom tak, ako za čias našich starých otcov a mám.

 

Krovinorezy

Tam, kde sa záhradkár nedostane s kosačkou, tam je miesto pre výkonný krovinorez. Moderné krovinorezy sú ľahké, vďaka obojručnej rukoväti sa dobre ovládajú a sú ideálne na kosenie trávy akéhokoľvek druhu a výšky. Prístroj je tak ideálnym pomocníkom do vášho sadu, záhrady či na lúku. Ak si priplatíte, získate modely vybavené antivibračným systémom, nižšou spotrebou a nižšou úrovňou splodín.

 

Drviče konárov

Ďalším z radu strojov, ktoré dokážu na záhrade ušetriť množstvo práce, sú moderné drviče konárov. Vďaka nim využijete potenciál drevnej hmoty zo stromov a kríkov na 100%. Tí, pre ktorých je dôležitý priaznivý pomer ceny a výkonu, nakupujú na Ibo.sk. V ponuke tu nájdete základné elektrické modely aj profesionálne benzínové štiepkovače a drviče značky Eliet, ktorá sa vyznačuje spoľahlivosťou, dlhou životnosťou a presnosťou.

 

Ručné náradie

Ruky človeka sú tým najlepším nástrojom a ručné záhradné náradie je stále ešte nerpekonateľnou súčasťou výbavy. Stroj spraví veľa, ale len záhradné nožnice strihajú do detailu. Motyky, sekery, lopaty a krompáče boli fitness nástrojmi v časoch, kedy pohyb na čerstvom vzduchu znamenal aj kus dobre odvedenej práce.

 

Motorové píly

Kalamitné situácie a kúrenárske potiaže riešia motorové píly. Na Ibo.sk si môžete vyberať podľa ceny, názvu alebo značky nástroje, ktoré sa hodia priamo vám. Moderné píly od renomovaných výrobcov odvedú kusisko roboty a sú šetrnejšie k vám aj k životnému prostrediu.