Ideálna pracovná obuv do chladného počasia

Nie je žiadnym tajomstvom, že nájsť kvalitnú, no predovšetkým komfortnú obuv je veľmi náročné. Síce je dnes ponuka skutočne bohatá, avšak bežná obuv nespĺňa množstvo zásadných funkcií, ktoré by spĺňať mala. Pokiaľ však v danej obuvi trávime väčšinu dňa, mali by sme si dať záležať na správnom výbere pracovnej obuvi, ktorá nám bude vyhovovať vo všetkých smeroch. Pýtate sa, čo je pracovná obuv, aké vlastnosti by mala spĺňať a pre koho je vôbec určená? Aké funkcie musí spĺňať pracovná obuv do chladného počasia? Nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi riadkami, vďaka ktorým bude výber uľahčený aj vám.

Čo by ste mali vedieť o pracovnej obuvi aj vy?

Pracovná obuv je špeciálna obuv dokonale prispôsobená činnosti, ktorú daný zamestnanec vykonáva. Je dôležité, aby nielen pracovné odevy, ale tiež pracovná reflexná obuv zodpovedala požiadavkám zamestnancom, ktorí ju využívajú. Je určená všetkým tým, ktorí pracujú najmä v exteriéri, na stavbách, ale tiež fabrikách – inými slovami povedané, pre ľudí, ktorí pracujú väčšinu dňa manuálne. Medzi základné funkcie pracovnej obuvi patrí ochranná a  bezpečnostná funkcia, a to bez ohľadu na to, či ide o obuv určenú na letné či zimné obdobie.

Hrubá podrážka, vyššia topánka

Tak ako je rozdiel, či si vyberáte pracovné oblečenie na leto alebo zimu, tak je rozdiel, či si vyberáte pracovnú obuv na leto alebo zimu. Obuv určená na zimu sa vyznačuje tým, že má hrubšiu a tvrdšiu podrážku, ktorá je prispôsobená na chôdzu po ľade či snehu, ba dokonca je samotná topánka vyššia, vďaka čomu je zamestnanec chránený pred prenikom snehu. Dôležité je, aby bola obuv pevná, a teda dostatočne chránila pred porezaním, padajúcimi predmetmi či prepichnutím. Pri práci dbajte aj na to, aby ste nosili reflexné odevy, ktoré sú ideálne všade tam, kde je znížená viditeľnosť.