Hľadáte kvalitné okná? A čo tak skúsiť drevené?

Náklady za energie sú významnou položkou v rozpočtoch mnohých slovenských domácností, a preto sa nemôžeme čudovať, že ľudia chcú ušetriť v podstate všade, kde sa dá. Výnimkou nie je ani výber spoľahlivých okien, ktoré majú nielen prvotriedne funkčné a technické parametre, ale predovšetkým tepelno-izolačné vlastnosti, na ktoré by sme si pri kúpe okien mali dať jednoznačne záležať! Veď kto by chcel okná, ktoré by neboli zárukou prvotriednej izolácie?

Vymeňte staré okná za nové! Oplatí sa!

Ak ste sa rozhodli pre drevené okná, môžete si byť istí, že z hľadiska dizajnu ste si lepšie vybrať ani len nemohli! A to nie je všetko. Prírodný materiál v podstate nič nenahradí, keďže sa môže pochváliť nielen mimoriadne vysokou životnosťou, ale tiež neporovnateľnou konštrukciou, odolnosťou voči mechanickému poškodeniu a bezpochyby i výbornou kvalitou. Možno si hovoríte, že drevené okná nevydržia až tak dlho ako trebárs plastové, jedine, ak by ste sa o ne starali dennodenne. Omyl! Eurookná si nevyžadujú pravidelnú údržbu, ako si možno mnohí myslia. Stačí pár krát do roka použiť ochranné nátery, ktoré chránia materiál pred vonkajšími vplyvmi, a to vám nezaberie viac ako pár minút!

Vysoká životnosť i ekologickosť dreva!

Drevené okná sa vyznačujú omnoho vyššou životnosťou ako okná z plastu. Prečo? Špeciálne systémy zasklievania, výborné tesnenie, kvalitné povrchové nátery a kovanie za využitia moderných technológií sú zárukou, že vám vydržia pokojne aj do konca života! A aby toho nebolo málo, vďaka svojim mechanickým a fyzikálnym vlastnostiam i ľahkému spracovaniu, drevo žiadnym spôsobom nenarušuje životné prostredie, a teda nepôsobí negatívne na ľudské zdravie. Je prírodne obnoviteľné, recyklovateľné a pri jeho spracovaní sa spotrebuje niekoľko násobne menej energie než u iných typov materiálu. Tak čo poviete, aj vy siahnete po oknách z dreva, ktoré budú dominantou vašej domácnosti?