Doplnky výbavy, ktorý pri ceste autom oceníte

Autobusové zájazdy na dovolenky už dávno nie sú v kurze. Pre svoju rýchlosť, pohodlnosť a dostupnosť si veľkú obľubu získava letecká doprava, no čoraz viac dovolenkárov začína preferovať prepravu „na vlastnú päsť“. Páry či jednotlivci sa poľahky vyberú na motorke, pre rodiny s malými deťmi je dobrou voľbou prebrázdiť sieť diaľnic na aute.

 

Sadnúť do auta a vybrať sa do Chorvátska, Talianska či inej zahraničnej destinácie nie je pre väčšinu z nás pravidelná záležitosť. O to viac by sme mali byť obozretní nie len pri jazde, ale aj pred cestou. Dôkladná kontrola technického stavu vozidla, od pravej zadnej puklice po anténku na streche, by pred jazdou mala byť samozrejmosťou. Myslite však aj na užitočné doplnky, ktoré vám dlhú cestu autom môžu výdatne spríjemniť.

 

Vetranie bez hluku

Aj vám je určite známy ten nepríjemný zvukový efekt, ktorý vzniká v idúcom aute pri otvorení okien. Ale čerstvý vzduch je čerstvý vzduch...Rozšírte výbavu svojho auta o praktické okenné deflektory. Vyznačujú sa jednoduchou inštaláciou a vysokou účinnosťou pri rôznych typoch počasia. Ani počas výdatného dažďa alebo sneženia vám pri pootvorenom okne do auta nenaprší a nenasneží a cirkuláciu čerstvého vzduchu si vďaka nim môžete vychutnať bez nepríjemného hluku. Plusom, ktorý poteší oko, je zase moderný vzhľad, ktorý s pripevnenými deflektormi nadobudne vaše vozidlo.

 

Zachráňte interiér

Ďalším tipom, do ktorého sa oplatí investovať, sú autopoťahy. Je to tak, poťahy do auta vám môžu reálne pomôcť udržať cenu a vzhľad vášho auta. Kto si na dovolenke nedopraje zmrzlinu alebo iné miestne pochúťky? Vďaka poťahom sa nemusíte obávať škvŕn, ktoré by znehodnotili vizuál interiéru. Budú ho chrániť aj pred účinkami soli a piesku, ktoré, hoci nechtiac, si možno prinesiete so sebou po celodennom kúpaní a pobyte na pláži. Poobzerajte sa preto po autopoťahoch, vyrábajú sa teraz špeciálne pre každú značku a typ vozidla.