Do Austrálie áno. Ale dá sa to aj inak. Múdro a inteligentne.

Ako navštíviť Austráliu nám porozprával riaditeľ študijnej agentúry A-travel,  Ing. P. Petrovský Bratislavčan, ktorý žije v Perthe aj v Bratislave.
Prostredníctvom A-travel v posledných 20 rokoch študijný pobyt na školách v Perthe a Sydney absolvovali stovky ľudí. Získali medzinárodné certifikáty z angličtiny Cambridge alebo IELTS. Mnohí aj odborné a univerzitné vzdelanie. Jazykový pobyt ich posunul profesionálne. Napr. Janko z Bratislavy, študoval angličtinu v Sydney. Dnes je učiteľom hudby v Japonsku. Lucia Mgr. študovala angličtinu na Milner College v Perthe. Od roku 2014 je konzulom na ambasáde SR v Austrálii v Canberre. Martina, Ing. PhD. jazykový pobyt absolvovala  na Milner College v Perthe. Získala Certificat Cambridge a potom trvalý pobyt v Austrálii. Dnes vedie doktorandov  na univerzite v Melbourne. Ako študovať a byť riadnym študentom v Austrálii nám Ing. Petrovsky sľúbil priblížiť článkom, ktorí tiež radi uverejníme. V dnešnom  príspevku nám dal "návod" na veľmi  zaujímavý spôsob, ako múdro Austráliu navštíviť na 4-12 týždňov.

australia3

Do Austrálie  s CK
Zoberme si  štandardný zájazd do Austrálie s CK.  Cena je  cca 4 - 6.000€ s raňajkami. Navštívite asi Sydney, Melbourne, Brisbane, možno Perth. Cesta tam a spať zoberie aj s transfermi asi 4 dni. Letecké a pozemné transfery medzi navštívenými mestami ďalšie 4/5 dni. Zo 4 týždňového zájazdu vám vlastne ostane len 17 dni. Na Austráliu, ktorá je väčšia ako Európa veľmi málo. Inými slovami pekný, náročný a drahý výlet.

Do Austrálie trochu inak
Takéto výlety sú pre dôchodcov. Pre aktívnych ľudí ponúkam niečo iné. Stanete sa na chvíľu austrálskymi študentmi. Napríklad tiež na 4 týždne v Sydney alebo v Perthe.
Absolvujete jazykový kurz angličtiny na škole, ktorá ma 30 ročnú tradíciu. Nebudete bývať v hoteli (záleží však na vás) ale tak, ako je v AU zvykom v rodine, ( Homestay ), kde máte raňajky a večere a v sobotu a nedeľu aj obed. Na školách Milner International Coollege of English Perth alebo Kingsway College Sydney, vysoko kvalifikovaní učitelia angličtiny sa vám budú venovať od pondelka do piatku podľa výberu programu 3 alebo 5 hodín denne. Skupiny sú 7/10 poslucháčov a vyučuje sa v 9 úrovniach podľa vašej súčasnej úrovni angličtiny. Všeobecná angličtina – General English  od začiatočníkov až po pokročilých. Pokročilí môžu získať medzinárodný certifikát IELTS. Bezplatné fitnes centrum, internet, môžete sa zúčastňovať bohatého mimoškolského programu (pamiatky, národné parky, múzea, potápanie, šport ),ktorý organizuje škola. Školy sú umiestnené priamo v centre Perthu alebo Sydney. Ďalšia výhoda a blízko ku všetkému, čo tieto krásne mestá ponúkajú.

australia6

A cena?

4 týždňový jazykový kurz a program vrátane spiatočnej letenky, víza, školy, zápisné, poplatok za nájdenie ubytovania, ubytovania so stravou, čakanie na letisku a transfer na miesto ubytovania cca 3.600€.

8 týždňový jazykový kurz a program cca 5.100€.

12 týždňový jazykový kurz a program cca 6.500€.

Dlhší program vzhľadom na austrálske návštevné vízum nie je možný. Škola je od 9 ráno do 12 resp. do 15 hod. podľa modulu, ktorý si vyberiete. Stále veľa času na vaše aktivity a v sobotu a nedeľu na cestovanie v Austrálii. Môžete si urobiť 2/3 dňový výlet na Nový Zéland. Pri ceste spať navštíviť skoro zadarmo ( zaplatíte len cenu hotela 2 noci cca 95€ ) Singapur, Dubai, Bali alebo Kuala Lumpur. Alebo, to záleží len na vás pôjdete späť cez USA.
Ste v Austrálii v meste Sydney alebo Perth. Dve najkrajšie mestá pri mori. Denne si užívate fantastické pláže, hráte tenis, golf, potápanie, surfovanie alebo sa venujete kultúre. V škole sa zoznámite s Japoncami, Brazílčanmi, Švajčiarmi, Číňanmi, Švédmi, Talianmi. Sú tam za jediným účelom. Naučiť alebo zdokonaliť sa v angličtine a užívať si krásnu Austráliu.

australia4
Nakoniec  ešte najmenej štyri bonusy

 

Keď je v Európe zima október - marec, v Austrálii je práve krásne leto. Keď vaša práca, povolanie alebo podnikanie vyžaduje znalosť angličtiny, všetky náklady vášho jazykového pobytu môžu ísť do nákladov vašej firmy alebo spoločnosti. Už 4 týždňový  jazykový kurz angličtiny v Austrálii urobí viac ako 2 roky po kurzoch doma. Každý absolvent po ukončení jazykového kurzu angličtiny dostane  diplom a doklad o absolvovaní a o dosiahnutej úrovni angličtiny. Jazykové školy angličtiny  znížili školské poplatky pre agentúru A-travel až o 35%.
Je to pre jednotlivcov aj pre skupiny. Dôležité je, aby sa cesta pripravovala v predstihu vzhľadom k možnostiam ubytovania a cien leteniek. V zime sa Európa  premiestňuje do tepla. Do Austrálie v tom čase príde 7 miliónov ľudí.

Je to však iba návod. Rozhodnutie je vo vašich rukách.

Informujte sa, mailujte, telefonujte. Hlavnou náplňou agentúry A-travel už vyše 20 rokov sú študijne pobyty v Austrálii Môžete očakávať profesionálny a priateľský servis. Máme pre vás všetky info a toľko času, koľko budete potrebovať.

Autor : Ing. P.Petrovsky,  A-travel

www.australia-travel.sk

mail: petrovsky@australia-travel.sk

mobil: +421 905 643 011

peto