Autokozmetika nielen pre puntičkárov

Ste človek, ktorý sa potrebuje o svoje auto starať pomerne veľa a často? Považujú Vás príbuzní a priatelia za puntičkára, alebo ste iba čistotný a záleží Vám na celkovom efekte? Určite nie je nutné pripomínať, že na internete sa dá v súčasnosti nájsť pomerne veľa prostriedkov, vďaka ktorým sa môžete starať o interiér alebo exteriér Vášho vozidla na tej najvyššej úrovni. Autokozmetika by nemala chýbať v garáži žiadneho vodiča, pretože i prostredníctvom nej môžeme predĺžiť vlastnú spokojnosť s hocijakým typom automobilu. Zháňate oživovač plastov, šampóny, ktoré zvýraznia lesk vozidla, čističe skiel, pasty alebo vône do auta? Občas môže byť problém zorientovať sa v obrovskom množstve najrôznejších prípravkov, preto si v nasledujúcich riadkoch niektoré z nich predstavíme. Prezradíme tiež, kde ich zoženiete, a to za viac ako prijateľnú cenu.

Stav interiéru – vizitka vodiča

Ak sa chcete starať o interiér Vášho tátoša skutočne dôsledne, najčastejšie sa stretnete s impregnáciou (alebo tiež balzamovaním) kožených častí a čistením celého vnútorného priestoru. Impregnácia dodáva koži lesk, pričom nezanecháva na povrchu mastný film. Pokiaľ hovoríme o čistení interiéru, tak myslíme čistenie všetkého - od skiel, plastov, okien až po čalúnenia. Pre každý z týchto častí auta existuje samostatný prípravok. Na vonkajšie čistenie sa najčastejšie používajú autošampóny, pričom pri čistení skiel zvnútra sú to leštenky alebo rýchle čističe. V aute sa taktiež stretávame s nepríjemným zápachom od cigariet a po štvornohých miláčikoch. Týchto zápachov sa zbavujeme nie zriedka aj niekoľko týždňov, čo je spôsobené práve tým, že zápach sa dostáva priamo do čalúnenia sedačiek, opierok a dverí. V tomto prípade je riešením buď auto celkovo vytepovať, alebo použiť niektorý zo sprejových prípravkov na neutralizáciu zápachov po dyme a zvieratách.

Oslňte na prvý pohľad

Niektoré z doplnkov sa nedajú priamo rozdeliť na použiteľné v interiéry a exteriéry. Máte záujem o oživenie plastov bez ohľadu na ich umiestnenie? Pokiaľ máte vyblednuté vonkajšie a vnútorné plasty, prahové gumy, motorové plasty, rohože alebo dokonca pneumatiky, tento prípravok sa Vám bude páčiť. Jedná sa totižto o technický renovátor v tekutom stave, ktorý navráti plastom lesk, dodá im sviežosť a zacelí malinké nerovnosti po škrabancoch. Má dlhodobejší účinok než iné prípravky. Po aplikácií je plast oveľa odolnejší voči teplu, kyslíku, UV žiareniu a celkovo voči vonkajším vplyvom a faktorom. Ďalšou výhodu je, že prípravok zamedzuje primŕzaniu prahových gúm. Nie je však vhodné používať ho na časti vozidla, ktoré by mali ostať nešmykľavé (rýchlostná páka, ručná brzda, volant, pedále). Pri vnútornom použití je niekedy potrebné doleštiť po aplikácií prostriedok handričkou, aby nevznikali šmuhy. Ošetrenie karosérie by ste nemali realizovať, ak nie je vozidlo dôkladne umyté. Pokiaľ chcete impregnovať ťažšie dostupné časti, a teda plastové mriežky na vzduchovom saní vo vnútri auta, môžete pokojne použiť štetec, na ktorý nastriekate oživovač plastov rozprašovačom. Pred použitím samotného oživovača sa odporúča použiť kvalitné autošampóny, aby sa zmyli a rozpustili olejové či mastné nečistoty. Alternatívy s voskom urýchlia proces čistenia a znásobia lesk. Prípravok je možné použiť i na plasty, ktoré sa nachádzajú v motorovej časti vozidla.

Nedovoľte Vášmu automobilu zostarnúť. Prekliknite si na webovú stránku speedtech.sk a kúpte svojmu vozidlu to, čo mu dokáže výrazne predĺžiť život.

 

Foto: © ViewApart / Dollar Photo Club