8 tipov pre kvalitný spánok počas horúcich letných nocí

Teplota v spálni by v noci nemala presiahnuť 20 °C. To sa ale počas leta ľahšie povie, ako urobí. Napriek tomu si aj počas tých najparnejších nocí môžete dopriať pokojný spánok.

 

Počas horúčav nemusíte spať vo vani ani v pivnici. Medzi našimi typmi nenarazíte ani na zapnutú klimatizáciu. Samozrejme s ňou môžete pred spaním znížiť teplotu v spálni, ale nenechávajte ju bežať po celú noc. Nedoplatili by ste sa a ešte by ste si prihnali angínu.

  1. Doprajte si ľahkú večeru

Hoci k letu neodmysliteľne patria grilovačky, skúste sa vyvarovať stejkom a podobným ťažkým jedlám. Radšej si dajte rybu, kura alebo ešte lepšie šalát.

  1. Nepreháňajte to s pitím

Pohárik vychladeného vína osvieži a ešte pomôže zaspať. To si ale len myslíte. Alkohol nikdy nebol dobrým priateľom kvalitného spánku a ešte vás v noci poženie na záchod. Zostaňte radšej pri vode alebo ľadovom čaji z medovky.

  1. Unavte sa pohybom

Pohyb je zrejme to posledné, čo by ste v horúčave chceli robiť. Pravdou ale je, že keď si pred spaním pôjdete zaplávať, bezchybne sa osviežite a navyše unavíte. Spať sa potom bude jedna báseň.

  1. Vetrajte dôkladne, ale opatrne

Pred spaním v spálni poriadne vyvetrajte, nezabudnite ale zhasnúť alebo nasadiť sieť proti hmyzu. Nechcete predsa izbu plnú bzučiacich a štípajúcich nepozvaných hostí.

  1. Nepúšťajte do spálne slniečko

V lete nechajte rolety či závesy celý deň zatiahnuté. Zabránite tak ohrievaniu interiérov a večer bude v izbe o mnoho lepšie.

  1. Používajte štuple do uší

Ak bývate v meste a počas letných nocí máte okná dokorán, zvážte nákup štupľov do uší. Vyhnete sa tak nepríjemným nočným budíčkom kvôli hluku z ulice.

  1. Zbavte sa periny

Zazimujte perinu a oblečte si iba tenkú deku. Počas obzvlášť sparných nocí spite len pod plachtou alebo samotnými obliečkami.

  1. Kúpte si kvalitný matrac

Bez ohľadu na ročné obdobie by ste mali zaspávať na kvalitnom matraci. Jedine tak nebudete ráno vstávať dolámaní a unavení. Odporúčame kvalitné matrace od firmy Tropico, ktoré sú vďaka prateľným poťahom a ďalším vlastnostiam vhodné aj pre alergikov.

Zájdite do jednej z mnohých predajní v Čechách i na Slovensku a vyberte si matrac, na ktorom sa vždy vyspíte doružova.