Ako sa chrániť pri jazde na motorke?

Pri jazde na motorke je dôležité, aby ste mali nielen správne príslušenstvo, ale najmä oblečenie, ktoré je určené výhradne pre motorkárov. Bunda a nohavice pre motocyklistov patria medzi najzásadnejšie doplnky, ktoré by nemali chýbať žiadnemu nadšencovi adrenalínovej jazdy na motorke.

Bezpečnosť na motorke musí byť!

Jazda na motorke s nesprávnym či zlým vybavením môže byť nielen pre vás, ale aj pre ostatných účastníkov cestnej premávky mimoriadne nebezpečná! Prilba i prispôsobené motorkárske oblečenie navrhnuté špeciálne pre jazdcov vám môže pomôcť zmierniť následky prípadnej nehody, ba dokonca vám môže zachrániť život. Nosenie prilby pri jazde na motorke výrazne znižuje závažnosť zranenia a možného traumatu hlavy, pravdepodobnosť úmrtia, ale i celkové náklady na lekársku starostlivosť. Prilba je navrhnutá tak, aby tlmila a chránila hlavu jazdca pred zrážkou. Rovnako ako aj bezpečnostný pás v automobiloch, prilba nemôže poskytnúť úplnú ochranu pred zranením hlavy alebo smrťou.

Chráňte sa od hlavy po päty

Nie nadarmo sa hovorí, že každý správny a zodpovedný motorkár by sa mal chrániť od hlavy po päty. Ako už bolo spomenuté, prilba na hlavu je alfou a omegou, no zabudnúť by ste nemali ani na moto kombinézy, ktoré chránia vďaka bezpečnostným prvkom celé vaše telo, a to najmä ramená, lakte, chrbát a kolená. Dokonca, kombinézy sú navrhnuté tak, aby sa motocyklista cítil komfortne, no zároveň poskytujú dokonalý tepelný komfort, a to aj v prípade extrémnych poveternostných podmienok. Samozrejmosťou sú reflexné prvky, vďaka ktorým je jazdec viditeľný aj v neskorých hodinách.

Súčasťou internetového obchodu inSPORTline je výbava pre motorkárov, ktorá sa nachádza v kategórii moto.  inSPORTline je najväčším slovenským predajcom a výrobcom fitness a športových pomôcok, vďaka ktorým si môžete užívať vašu obľúbenú fyzickú aktivitu plnohodnotne, a to s dôrazom na vysokú bezpečnosť.