Aké bezprostredné výhody poskytujú strešné boxy?

Aké bezprostredné výhody poskytujú strešné boxy?

Pred zakúpením strešného boxu pre vaše vozidlo by ste sa mali uistiť, že ho skutočne potrebujete. Zmestia sa vaše veci, a teda batožina pohodlne do vášho vozidla? Oceníte priestor navyše na streche vozidla? Ste viacčlenná rodina, ktorá niekoľkokrát do roka cestuje za dobrodružstvom do iného mesta, ba dokonca zahraničia?

Bezpečnosť strešných boxov je vysoká!

Ak pravidelne cestujete na dovolenky, potom bude určite prínosom vlastniť strešný box. Strešné boxy sú totiž skonštruované tak, aby boli čo najbezpečnejšie. V skutočnosti si však vyžadujú pomerne náročnejšiu montáž, pri ktorej využijete najmä robustné skrutky a výstužné plechy na pripevnenie boxu k strešnému nosiču. Práve tieto pripevňovacie systémy zabraňujú tomu, aby sa nákladný priestor počas jazdy pohyboval, a teda poskytol čo najvyššiu stabilitu aj na nerovnom teréne.

Vysoká odolnosť voči poveternostným vplyvom

Strešný box budete môcť používať v takmer každej poveternostnej situácii. Tieto boxy sú vyrobené tak, aby odolávali silným dažďom, snehu, vetru, ale tiež priamemu slnečnému žiareniu.

Zabudnite na nepríjemný hluk počas jazdy

Niektorí ľudia sa obávajú, či nákladný priestor nebude príliš hlučný, a to najmä počas dlhšej jazdy. Je pravda, že niektoré boxy môžu počas jazdy zvyšovať hladinu hluku, avšak väčšina moderných strešných boxov, ktoré sú dnes bežne dostupné na trhu sú navrhnuté tak, aby boli aerodynamické. Aerodynamické strešné boxy vydávajú menší hluk, ktorý je veľakrát spôsobený silným vetrom narážajúcim do boxu.

Pred kúpou sa poraďte s odborníkmi

Či už ste sa rozhodli pre strešné boxy, nosiče bicyklov alebo cyklovozíky, pred kúpou sa poraďte s odborníkmi, ktorí majú v tomto smere bohaté teoretické a praktické skúsenosti. Prevedenie, veľkosť, použitý materiál, ale tiež konečná cena sú dôležité parametre, ktoré je potrebné zvážiť.