Zvieracie vzory na oblečení – ako ich štylizovať?

Zvieracie vzory na oblečení – ako ich štylizovať?

Dámsky šatník je plný rôznych strihov a vzorov oblečenia. Tie najžiadanejšie dokonale zdôrazňujú postavu a pomáhajú vyjadrovať charakter človeka, ktorý ich nosí. Medzi množstvom vzorov dominujú geometrické, kvetinové a zvieracie vzory. Tie posledné naplnia každú štylizáciu úžasným charakterom a dokážu celú štylizáciu dokonale okoreniť. Vydobývajú z nej skutočný šik alebo zdôraznia silný charakter. Ako poskladať zvieracie vzory vo svojich outfitoch tak, aby to celé príliš neohromovalo a perfektne sedelo na rôzne príležitosti?

Zvieracie motívy v hlavnej úlohe

Výberom odvážneho akcentu, akým je oblečenie so zvieracími vzormi, môžeme zvoliť ležérne šaty s touto potlačou. Keď sú celé šaty s leopardím vzorom alebo pruhované ako zebra, potom by ste mali zvoliť neutrálne, jednofarebné doplnky. Čierna kožená kabelka a biele topánky budú perfektným doplnkom outfitu. V prípade dvojdielnej teplákovej súpravy si môžeme dovoliť vrchný aj spodný diel v rovnakom vzore, dodržujúc pri tom predchádzajúce pravidlo – zvyšok outfitu by mal mať neutrálne farby, aby bola zachovaná rovnováha. Ak však radi upútame pozornosť outfitom alebo ideme na menej oficiálne stretnutie, môžeme sa vyblázniť v svojej štylizácii, doplňujúc hlavný outfit množstvom doplnkov vo zvieracích vzoroch. Získame tak silný, dravý vzhľad, ktorý nemožno prehliadnuť. Náš každodenný outfit nemusí byť nudný a pastelový, no aj keď sa nám páči, občas stojí za to zistiť, čo ukazujú aktuálne trendy. Napríklad vyberajúc jednoduchú štylizáciu, v ktorej sa cítime dobre každý deň, nič nepokazíme výberom módneho trenčkotu s leopardím vzorom alebo tigrovanými pruhmi.

Sila v doplnkoch, ako prelomiť štylizáciu so zvieracím motívom

Tento vzor oblečenia a doplnkov by mal mať v šatníku každý. Keď nám chýbajú nápady na štylizácie alebo chceme rozbiť náš monotónny šatník, potom prichádza na rad prvok so zvieracím motívom. Bez ohľadu na sezónu bude vítaný v najrôznejších štýloch. Ležérne šaty so zvieracími motívmi dokonale ladia s jemnými doplnkami. Môžeme obrátiť úlohy a zvoliť jeden alebo dva doplnky v tejto téme a zvyšok štylizácie nechať v neutrálnych, klasických farbách. K elegantnej bielej košeli môžeme zvoliť ceruzkovú sukňu s najobľúbenejším leopardím vzorom a štylizáciu doplniť koženou kabelkou a módnymi mokasínami s prackou. Plisovaná sukňa je hitom sezóny, takže s ňou môžeme vytvárať rôzne štylizácie. Veľmi dobre poslúži ako hlavný, zvierací akcent, napríklad s motívom zebry - keď do nej pustíme aj jednoduché tričko, pristanú aj lodičky. Pri výbere outfitu do práce alebo na iné oficiálne stretnutia sa oplatí trochu experimentovať so šatníkom. Ku klasickému outfitu v podobe saka, košele a jednoduchých nohavíc bude skvele pasovať kabelka so zvieracími potlačami, čím doplní a zvýrazní štylizáciu. Rovnaký motív sa oplatí aplikovať aj na topánky – práve one dokážu úžasným spôsobom dodať celej štylizácii nový, odvážny charakter.