Zastavte šírenie nákazy pomocou inteligentného systému

Rozmýšľate v týchto dňoch nad tým, ako sa dá zmierniť riziko nakazenia novým vírusom, ktorý doslova paralizuje celý svet? Riešením je inteligentný systém v podobe antimikrobiálnej ochrany, ktorý ochraňuje všetkých ľudí, ktorí vstúpia do budovy.

Ako to funguje?

Možno sa to zdá nereálne, no spoľahnúť by sme sa momentálne mali nielen na karanténu a hygienu, ale aj na pomoc v podobe antimikrobiálnej ochrany na kľučkách a madlách. Práve tie udržiavajú najviac baktérií a vírusov, ktoré sa z človeka na človeka prenášajú každý deň. Takéto bezpečnostné kovanie stále nie je samozrejmosťou ani vo verejných budovách, akými sú školy, nemocnice, či úrady a preto je na čase to čím skôr zmeniť. Dôležitá je nielen ochrana v najbližších mesiacoch, ale neustále, pretože k šíreniu nákazy medzi ľuďmi môže dôjsť hocikedy. Ak sa rozhodnete, že kľučky na dvere vybavíte ochranným náterom, urobíte ten najlepší krokom nielen pre seba, ale aj rodinu a okolie.

Špeciálne upravené kovania totiž výrazným spôsobom redukujú množenie baktérií a vírusov, čím sa zamedzuje ich šíreniu a prenosu na ostatných. Samozrejme toto opatrenie je nákladnejšie, ako obyčajné kovanie, no z dlhodobého hľadiska ho určite nikto neoľutuje. Ide totiž o trvalú antimikrobiálnu ochranu, ktorá dokáže zlikvidovať až 99,99% všetkých mikróbov, ktoré by sa inak na kľučku dostali. Povrchová úprava funguje tak, že postupne uvoľňuje ióny striebra a tie potom prenikajú do prítomných baktérií, kde im zabraňujú množiť sa. Počas pár minút tak dokážete zničiť viac ako 650 druhov vírusov a baktérií, ktoré vedia v spoločnosti narobiť poriadne škody. Táto forma predstavuje inteligentné systémové riešenie, ako bojovať proti šíreniu nákazy.

V zahraničí ich používajú desaťročia

Za príklad by sme v tomto smere pre Slovensko mohli označiť Škandináviu, ktorá bezpečnostné kovania s antimikrobiálnou ochranou používa už dlhé roky až desaťročia. Svoj úspech si získali najmä vo verejných budovách, ale aj doprave a sociálnych službách. Dodržiavanie takejto bezpečnosti by si mala v čo najbližšom čase osvojiť aj naša krajina, pretože sa ukazuje, že preventívne opatrenia proti rôznym nákazám budú nevyhnutnosťou. Práve verejné priestory, ktoré denne navštívia stovky ľudí, sú vysoko rizikové a mali by sme sa o ne viac zaujímať a starať. Keď sa nám podarí zvíťaziť s Corona vírusom, nikde nie je napísané, že o nejaký čas na nás nezaútočí ďalší vírus. Mali by sme sa preto dostatočne pripraviť a zobrať si ponaučenie. Bezpečnostná vložka, kovanie či celé dvere budú v budúcnosti zohrávať významnú úlohu a preto by sme ich nemali podceňovať.