Záhradné krby sú hitom. Aký si vybrať?

V súčasnosti sú populárne nielen peletové kachle, ale aj záhradné kozuby. Síce je grilovacia sezóna v plnom prúde, ktorý je silnejší ako Níl po búrkovom období, ale tu je niekoľko tipov, na čo by ste si mali dať pozor pri výbere záhradného kozuba. Ak sa vám každú chvíľu nechce rozkladať a opäť skladať gril, báť sa, či vám ho pobehujúci pes neprevráti alebo sa naň neulakomí nejaký zlodej, keď ho zabudnete skryť do garáže, záhradný krb je pre vás ako stvorený.

 

Montované záhradné krby

Odkedy ste sa sami rozhodli nainštalovať garážovú bránu, máte strach zo všetkého, čo si musíte postaviť či urobiť sami. Pri montovaných krboch sa však nemusíte ničoho takého obávať, poskladať ich je naozaj veľmi jednoduché a dokáže to aj človek, ktorý by sa v živote za kutila neoznačil. Ich veľkou výhodou je nízka cena a zároveň aj to, že ich môžete kedykoľvek rozobrať a premiestniť na iné miesto. Je však jasné, že už pri prvom stavaní by ste si mali vybrať čo najlepšie miesto, nech nemusíte riešiť demontáž. Najlepšie na rovnej ploche pri altánku či na okraji pozemku.

 

Murované záhradné krby

Postaviť murovaný krb je o niečo náročnejšie. Nielen na zručnosti, ale aj na prípravu. Jeho základom by mala byť železo-betónová platňa s miernym sklonom umiestnená približne 5 cm v zemi. Veľmi častým riešením bývajú murované krby, ktoré sú súčasťou domu, ak sa pre tento variant rozhodnete, dajte si záležať na tom, aby materiál ladil s domom. Nevýhodou je, že takýto krb už potom nemôžete premiestniť resp. môžete, ale len veľmi ťažko. Takže musíte vybrať miesto, o ktorom ste skutočne presvedčený, že je najlepšie.

 

Hľadáte kvalitné krbové vložky, krby a všetko okolo toho? Navštívte internetovú stránku Zopkrby.sk, kde toto všetko nájdete.