Za spánkom do postele

Postele jednoducho musíte milovať! Plocha, na ktorej si oddýchneme ako nikde, a to nielen fyzicky, ale aj psychicky. Spánok je dôležitou súčasťou našich dní, preto by sme si mali vyberať len tie najkvalitnejšie postele. Na čo však nie je treba zabúdať je matrac. Bez neho by boli postele len obyčajnou konštrukciou, no ak majú vaše postele aj kvalitné matrace, tak sa nielen vyspíte, ale predovšetkým bude váš spánok zdravý. Vďaka zdravému matracu bude váš spánok plnohodnotný, preto je dôležité, aby si každý vybral matrac, takpovediac, „ušitý na mieru“. Všetci sme iní, a teda aj naše požiadavky na matrac sa zákonite musia odlišovať. Postele spolu so všetkými potrebnými komponentmi by sme mali kupovať na základe našej telesnej stavby, podľa toho či uprednostňujeme tvrdší, alebo mäkší matrac. Či chceme postele vyššie, alebo uprednostňujeme nižšie postele a pod.

Zdravý spánok však nie je len o kvalite matraca, ale aj o tom, ako sa o neho staráme. Mali by sme ho pravidelne čistiť, pretože počas spánku môžeme vypotiť až liter tekutiny. To ste určite netušili! Dokonca, táto tekutina sa bežne v matraci udržiava do nasledujúcej noci, preto je vhodné kupovať matrace antibakteriálne a hypoalergénne. Postele môžu vášmu unavenému telu poskytnúť kvalitný spánok len ak ich „doplníte“ o naozaj kvalitné matrace. Tie je potom potrebné následne chrániť pomocou tzv. ochranného obalu alebo inak povedané - poťahu. Keď kupujete postele spolu s matracmi, tieto poťahy bývajú automaticky ich súčasťou. Ak by vám neboli poskytnuté spolu s matracmi, nie je problém si ich kúpiť samostatne. Chránia jadro matraca, a to predovšetkým pred nečistotami. Môžete ho jednoducho a rýchlo stiahnuť a vyprať. Vaše postele tak budú neustále čisté a nebudete musieť zakrývať periami či dekami žiadne fľaky, alebo nežiaduce nečistoty. Tieto obaly sú vhodným riešením najmä ak kupujete postele pre vaše neposedné ratolesti.

Pre zdravý spánok by ste mali tiež často prať plachty a posteľné prádlo. Samotné postele nerobia zázraky, a tak aj vy sami musíte prispieť k tomu, aby ste si spánkom neškodili, ale aby ste svojmu organizmu dopriali dostatok energie pre nasledujúce ráno. Je tiež vhodné, ak uprednostníte postele väčších rozmerov, priestor navyše predsa nikdy nie je na škodu!

Tak si nachystajte postele a hurá pod perinu… Spánok ešte nikomu neuškodil!