Vytvorte si zimnú záhradu snov vďaka modernému nábytku

Vytvorte si zimnú záhradu snov vďaka modernému nábytku

Zimné záhrady sa využívajú na rôzne účely. V našom klimatickom pásme je najčastejšie využívaná na zazimovanie rastlín, keďže zima býva neúprosná. Druhou možnosťou, ako využiť zimnú záhradu, je vytvoriť z nej obytnú časť. Môžete ju využívať ako jedáleň či oddychovú zónu. Najskôr je však potrebné ju dobre zariadiť.

Čo všetko na to potrebujete?

Ak chcete v zimnej záhrade tráviť čas s rodinou pri spoločnom obede, alebo len tak oddychovať s knihou v ruke, budete potrebovať vhodný nábytok. Najlepším riešením bude sedacia súprava z ratanu, ktorá má mnohostranné využitie. V zime ju môžete používať v interiéri, a keď sa oteplí, umiestnite ju von do záhrady. Ak máte veľkú rodinu a často organizujete oslavy, večierky či posedenia, zaobstarajte si ratanové stoličky navyše.

Vytvorte si zimnú záhradu snov vďaka modernému nábytkuČo sa týka štýlu, ratan bude vyhovovať minimalistom, ale aj tým najnáročnejším zákazníkom. Jednotlivé farebné prevedenia sa ľahko kombinujú s rôznymi štýlmi. To, čo si budete v zimnej záhrade jednoznačne užívať, je výhľad na nádhernú zasneženú prírodu. Za účelom oddychu ľudia kupujú hojdacie kreslo na terasu s ktorým si jednoducho vyčarujú romantický kútik aj v interiéroch. Hojdacie kreslo sa vyberá podľa toho, koľko ľudí ho naraz využívať. Obľúbené sú ratanové závesné kreslá, ktoré vyzerajú veľmi vkusne, pre dvoch praktickejšie bude drevené kreslo pre dve osoby.

 

Doplnky a dekorácie

Do zimnej záhrady prinesú teplo koberčeky, deky a dekoračné vankúše, buďte kreatívny a nebojte sa s nimi vyhrať. O tú správnu atmosféru sa postarajú aj vonné sviečky, lampáše alebo rôzne svetielka. Na jeseň sú populárne práve tie halloweenske, v zime ich môžete vymeniť za svetielka v tvare snehových vločiek alebo vianočných stromčekov.

Nezabudnite na rastliny

Rastliny dodajú miestnosti svieži nádych, zútulnia ju a prepoja interiér s prírodou. Do zimnej záhrady sa hodia rastliny ako aloe vera, bromélia, strelícia, figovník či obľúbená orchidea. Rastliny nie sú určené len na dekoráciu, pre človeka majú množstvo benefitov. Čistia vzduch, zakrývajú nedostatky v miestnosti a navodzujú uvoľnenú atmosféru.

Ak sa chystáte pustiť do zariaďovania zimnej záhrady, neváhajte si pozrieť stránku e-shopu Ratanea, kde nájdete ten najkrajší nábytok a užitočné doplnky.