Vyberte si kvalitný záhradný nábytok

Leto sa pomaly blíži a s tým pochopiteľne súvisia aj letné radovánky, či už sa jedná o trávenie času v parku, na výletoch alebo na záhrade. Pokiaľ vlastníte záhradu a plánujete v nej tráviť letné popoludnia, poprípade večery s priateľmi, budete potrebovať kvalitný záhradný nábytok. Ako takýto nábytok zohnať? Sú záhradnému nábytku kladené iné nároky než interiérovému nábytku?

Každý, kto vlastní záhradu a využíva ju na trávenie voľného času, vlastní taký záhradný nábytok, ktorý je praktický, no príjemne spestrí posedenie uprostred záhrady. Ak zháňate záhradný set, je dôležité si uvedomiť, že ho musíte vyberať podľa iných parametrov ako nábytok do obývacej izby či spálne.

Príroda je nevyspytateľná a sem tam zaprší, zafúka alebo sa teploty pohybujú v nebeských výšinách. Preto by mal byť záhradný nábytok odolný, vyrobený z kvalitných materiálov a mal by byť aj kvalitne ošetrený. To však nemení nič na tom, že moderná doba kladie dôraz i na stránku dizajnovú.

Aký materiál zvoliť?

Pri výbere záhradného nábytku sa väčšina ľudí zameriava na materiál, z ktorého je vyrobený. Najlepšie vyzerá nábytok drevený, ktorý skvelo zapadne do prírodného prostredia záhradných drevín a rastlín. Na druhej strane si však vyžaduje starostlivosť. Mali by ste ho pravidelne natierať. Jedným z najodolnejším materiálov je severská borovica, ktorá je odolná voči slnku, mrazu i dažďu.

Jeden z najkvalitnejších materiálov je kov, a to hlavne hliník a umelý ratan, ktorý sa neolupuje, nebledne a ani nepraská. Kovový záhradný nábytok je vďaka svojej pevnosti a odolnosti zárukou kvality a dlhodobej životnosti. Čo sa týka údržby, kov je najpríjemnejším materiálom a údržba je veľmi jednoduchá.

aruba2000 / Dollar Photo Club