5 najväčších problémov s topánkami

Kúpili ste si nové topánky, o ktorých už mesiace snívate, no po pár dňoch vám začali spôsobovať bolesť a nepríjemné otlaky? Rozhodne sa ich nemusíte zbavovať, i keď je to to jediné, čo s nimi chcete teraz spraviť. Vyskúšajte tieto triky a uvidíte, že budete nadšená.

Opuchy, otlaky

Veľa krát sa stáva, že topánky pri dlhšej prechádzke spôsobujú bolestivé otlaky, či opuchy. Najlepším riešením sú gélové vložky, ktoré zabránia treniu topánky o kožu. Sú malé a takmer neviditeľné, takže sa perfektne hodia do všetkých typov topánok, vrátane tých otvorených.

Omínajúce remienka

Kúpili ste si krásne remienkové sandálky, ale sú príliš tesné a omínajú vás? Nezúfajte, stačí ich osprchovať vlažnou vodou a chodiť v nich aspoň 10 minút. Namočením sa remienka ľahko natiahnu a behom uschnutia sa prispôsobia veľkosti vašej nohy.

Stvrdnutá koža

Pri kúpe nie príliš ideálnej obuvi hrozí, že kvôli treniu o topánky, vaša koža stvrdne na chodidlách a aj prstoch. Odumretá koža sa veľmi ťažko hojí, no topánky nemusíte vyhadzovať. Stačí, keď si hodinu pred obutím nohy natriete mastným krémom alebo nastriekate špeciálnym sprejom na nohy. Koža na nohách sa postupne zahojí a nebudete mať problémy s poprskanými pätami.

Young, attractive, beautiful model trying on shoes

Young, attractive, beautiful model trying on shoes

Poškodené topánky

Nové topánky môžu ublížiť vám, ale môže to byť kľudne aj naopak. Keď sa vám podarí topánky oškrieť alebo poškrabať, dáte ich dozadu do skrine a viac si ich neobujete. Predísť tomu môžete jedine tak, že si ich aspoň raz za mesiac umyjete vlažnou vodou, pretriete jemnou handričkou a namažete špeciálnym krémom na topánky. Topánky budú chránené pred vonkajším vplyvom a budú vyzerať ako nové.

Nepríjemný zápach

Je celkom normálne, že topánky nemusia po niekoľkých rokoch nosenia príjemne voňať. Rozhodne sa ich nezbavujte! Skúste do nich nasypať kuchynskú soľ, nastriekať rozprašovačom alkohol alebo ich nechajte niekoľko dní vyvetrať na balkóne. Zaobstarajte si antimikrobakteriálny sprej, ktorý odstráni baktérie spôsobujúce tento nepríjemný zápach.

 

LukaTDB + dragonstock / Dollar Photo Club