Vyberáme novú podlahu do obývacej izby

S kompletnou prestavbou obývacej izby je spojený celý rad úprav, pričom dizajn výrazne ovplyvňuje samotná podlaha. Aktuálne trendy vo svete bývania sa uberajú úplne iným smerom ako pred desiatimi rokmi. Hoci drevená podlaha je nestarnúcou klasikou, v niektorých vlastnostiach ju predbehne vinylový a laminátový variant. V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na výhody jednotlivých materiálov.

Veľmi obľúbeným riešením v obývacích izbách sú tradičné drevené podlahy, ktoré nie sú lacnou záležitosťou. Uplatnenie nachádzajú v nadčasových i rustikálnych interiéroch, pretože drevo sa perfektne kombinuje s kovom a sklom. Drevené parkety sú náročnejšie na údržbu, čo niektorých ľudí odrádza. No pravidelná údržba je zárukou dlhodobej životnosti.

Vinylové a laminátové podlahy sa dostávajú do popredia

V podlahových krytinách je jasným favoritom vinyl, ktorý začína na plnej čiare porážať obľúbené laminátové podlahy a drevené podlahy. Vyniká jednoduchou inštaláciou, minimálnou údržbou, pružnosťou, odolnosťou a pestrou škálou dekorov.  Moderné vinylové podlahy imitujú dokonale drevo, kameň, dlažbu a ďalšie. Sú dokonca vhodné v obývacích izbách s podlahovým vykurovaním, pretože vplyvom tepla a vlhkosti nemenia svoj tvar.

A poslednou možnosťou sú plávajúce laminátové podlahy, ktoré sú charakteristické zámkovým systémom. Konštrukcia je oddelená od nosného podkladu a od všetkých vertikálnych prvkov. Nespornou výhodou je, že sa do nej nič neskrutkuje, ani nekotví. No laminátové podlahy nie sú vhodné pre príliš ťažké kusy nábytku nad 200 kilogramov. Ale tento problém nastáva skôr v kuchyniach ako v obývacích izbách.

Všetky vyššie uvedené materiály ponúka špecialista FLOOR EXPERTS SLOVAKIA s.r.o., ktorý odvádza svoju prácu na výbornú. Môžete sa tešiť na atraktívne podlahy a príjemné ceny.