Vyberáme kvalitné kuchynské nože

Kuchynské nože patria medzi tie potreby, ktoré používame denno-denne. Mnohokrát sa však ľudia nechajú zlákať výhodnou cenou, no neskôr zistia, že nože sú nekvalitné a nedokážu nimi nakrájať mäso ani pečivo. Aké nože poznáme?

Na pečivo, hlavne na to čerstvo upečené alebo na toustový chlieb, používame nôž s predĺženou čepeľou a vrúbkovaným ostrím. Vy tak budete môcť pečivo nakrájať prakticky rýchlo a jednoducho, čiže sa nebudete musieť trápiť pri krájaní. Hlavným a zároveň najdôležitejším nožom, ktorý by nemal chýbať ani vo vašej kuchyni je nôž kuchársky. Môže sa svojim vzhľadom podobať trošku na sekáčik na mäso, keďže je väčší a ťažší. Rukoväť je umiestnená tak, aby sa kĺby prstov nenarážali pri krájaní, pričom tento nôž môžeme použiť najmä na krájanie mäsa a byliniek. Pochopiteľne, že máme aj kuchynské nože na syry, ktorých ostrie má jemné zúbky. Existujú tiež nože špeciálne na ryby alebo zeleninu, no pokiaľ siahnete po výhodnej a praktickej sade nožov od Tescoma, tie vám poslúžia na krájanie čohokoľvek! Uľahčite si aj vy prípravu a spracovanie potravín vďaka špičkovým nožom vyrobených z tých najkvalitnejších materiálov ako je nerezová oceľ a odolný plast!

863048Príbory za výhodnú cenu od špičkového výrobcu

Veľmi obľúbeným typom nožov sú japonské nože. Tie sa môžu pochváliť svojou ľahkosťou a rýchlym krájaním akejkoľvek potraviny. Vertikálne vrúbkovanie zabraňuje zachytávaniu zvyškov pokrmov a vďaka výbornému materiálu – nerezová oceľ a odolný plast, je ich životnosť výborná! V neposlednom rade treba dodať, že aj také poriadne príbory by nemali chýbať v žiadnej domácnosti. Veď ako inak by sme si vychutnali pripravené jedlo? Pri výbere však vsaďte na kvalitu, vzhľad i hmotnosť. Každý príbor má svoj osobitý charakter, tak neváhajte si vybrať zo širokej ponuky sortimentu, ktorú vám ponúka Tescoma.

sen_tescoma

FOTO: eshop.tescoma.sk