Všetko pre pohodlnú jazdu autom

Všetko pre pohodlnú jazdu autom

Nepochybujeme o tom, že moderné automobily disponujú všemožnou technikou na dosiahnutie toho najlepšieho zážitku z jazdy. Dnes už auto takmer odšoféruje a zaparkuje za nás. Sú však aj veci, ktoré ostávajú na našich pleciach.

Pravidelná údržba vozidla

Keď máme autíčko priamo z výroby, novotou vonia pekných pár mesiacov. Dávame pozor, aby sa nezašpinilo zvonka ani zvnútra, pravidelne leštíme karosériu a vnútri vysávame a čistíme kožené povrchy. Prečo sa podobne nesprávame aj k našim starším autám? Čím viac pozornosti im venujeme, tým dlhšie budú vyzerať dobre a menej sa zničia. Základom pohodlnej jazdy je určite aj čistota vozidla. Môcť sa oprieť o auto a nezašpiniť sa alebo si posedieť vo vyupratovanom interiéri, kde nie sú stopy po jedle a nápojoch, odpadky či špinavé sedadlá, to by sa malo týkať každého šoféra. Čistý interiér vozidla rovná sa svieži vzduch v aute, nehovoriac o tom, aký dojem môžete udržiavaným a voňavým interiérom u druhých vzbudiť. Nenechajte sa zahanbiť zaprataným batožinovým priestorom ani znečistenými podlahami.

Rovnako ako lesk nášho tátoša nás poteší jeho bezchybný chod. Ak sa nám zdá, že čosi nefunguje, ako má, treba sa príčine pozrieť na zúbky. Profesionálne servisy chybu hneď odhalia. Autíčko, ktoré reaguje podľa našich inštrukcií, nám vždy vyčarí úsmev na tvári a postará sa o pohodlnú a bezpečnú jazdu.

Zmesi, oleje a vhodné pneumatiky

Keď si chceme užiť prechádzku mestom, obujeme si kvalitné a pohodlné topánky. Podobne by sme mali premýšľať aj v prípade prezúvania našich pneumatík v zime a v lete. Keď sú pneumatiky opotrebované, hľadáme v ponuke predajcov také, ktoré budú najlepšie korešpondovať s cestami, po akých jazdíme, so štýlom našej jazdy, ale aj s počasím. Nestačí nám jazdiť na kvalitných pneumatikách, okrem toho musíme pravidelne sledovať tlak v gumách. I od neho závisí, ako sa budú kolesá správať počas jazdy. Nezabúdame ani na pravidelnú kontrolu olejov a zmesí. Ako si my nezabudneme do auta vziať fľašu s vodou alebo termohrnček s kávou, ani naše autíčka si nezaslúžia ísť nasucho. Skontrolujte zmes v ostrekovačoch, hladinu oleja a ubezpečte sa, že netreba natankovať. Ak vás cestou do cieľa nepostretne žiadna prekážka, môžete si byť istí, že si jazdu užijete v novom i staršom aute bez rozdielu.