Vchodové dvere z plastu? Správna voľba!

Vchodové dvere vedia hlboko načrieť do rodinného rozpočtu. Nemusí to však byť vždy pravdou. Plast sa dostáva postupne do každej sféry nášho života. Čoraz viacej ľudí si ho vyberá ako materiál na výrobu vchodových dverí. Okrem skvelej ceny budete milo prekvapení aj výbornými vlastnosťami takýchto dverí.

Typy plastov na výrobu vchodových dverí

Nie je plast ako plast. Plastové vchodové dvere sa dajú zhotoviť z viacerých druhov plastu. Za rozumnú cenu si viete obstarať vchodové dvere vyrobené z ABS alebo PMMA plastu. Tieto materiály sú dostatočne odolné voči výkyvom počasia. Nemusíte sa báť ani o to, že by ste prišli o farebnú stálosť. Plastové dvere s HPL doskami sú o niečo drahšie, ale nehrozí ich deformácie ani pri vysokých teplotách. HPL plast sa vyrába v mnohých farebných prevedeniach a dekoroch. Vďaka tomu môžete dvere prispôsobiť celej vizuálnej stránke domu. Na prvý pohľad nikto nerozozná, že nejde o dvere drevené. Poslednou možnosťou sú vchodové dvere plastové s GFK doskami. Vysoká cena je priamo úmerná kvalite. Takéto dvere sú stabilné, odolné a neuveriteľne pevné. Metóda GFK je na trhu relatívnou novinkou, ktorá si zaslúži pozornosť. Na plastových dverách s GFK doskami oceníte ich vysoké tepelnoizolačné vlastnosti, moderný dizajn a jednoduchú údržbu. Plastové dvere sa dajú samozrejme doplniť čiastočnou sklenenou výplňou. Tu však myslite na to, aby sa sklom neznížila úspora energií. Je preto vhodné si vybrať izolačné trojsklo, ktoré tepelné straty minimalizuje. Sklo s ornamentálnou výzdobou bude na dverách vyzerať naozaj trendovo.

Na toto nezabudnite pri kúpe plastových vchodových dverí

Plastové dvere nie sú len samotná výplň, ale aj zárubne a prahy. Kvalitný prah dverí by mal byť vyrobený z hliníka vo výške okolo 3 centimetrov. Pri zárubniach sa sústreďte na výber plastového profilu a správne doliehanie tesnenia. Máte v dome nainštalované plastové okná? Tak iste viete, že kvalitné plastové okná a ich cena sa odvíjali od výberu kovania, farby a dekorov. Podobne je to aj s plastovými dverami. Je pravdou, že pri vchodových dverách vyrobených z plastu nedosiahnete takú bezpečnosť ako pri iných typoch dverí. Pri bežnom type domov to ani nie je potrebné. Zámky, pánty aj kovanie plastových dverí sa montujú do zvarenej oceľovej výstuhy. Výplň môže byť nahradená hliníkovým plechom, vďaka ktorému dosiahnete vyššiu bezpečnostnú triedu. Ak máte dvere orientované na slnečnú stranu, zvoľte si bledšie farebné odtiene dverí. Tmavší dekor by mohol na slnku spôsobovať deformácie. Ak napriek tomu túžite po tmavej farbe, kúpte si dvere zo spomínaného plastu s GFK doskami. Ponuka farebnej škály pri plastových vchodových dverách je široká. Od bielej cez imitáciu dreva až po metalické odtiene.