Váhate, či použiť obkladový kameň do interiéru? Pozrite sa, prečo mu povedať ÁNO!

V súčasnosti je veľkým trendom v riešení interiérového dizajnu návrat k prírode a k prírodným materiálom. Obklad na stenu z prírodného materiálu doplní a okrášli napríklad obývačku, kúpeľňu, kuchyňu, alebo halu. Tu plní nielen funkčnú, ale aj dekoratívnu úlohu. Aké sú však jeho výhody oproti klasickým kachličkám či stierkam? Pozrime sa spolu na to, čím si obkladový kameň získal srdcia už toľkých spokojných majiteľov.

Široký výber umiestnenia

Obkladový kameň môžete využiť prakticky takmer všade. Ak ho použijete na obloženie jednej hlavnej steny, vytvoríte tým veľmi efektný dominantný prvok celej izby. Domáci krb by sme si bez kamenného obkladu už snáď ani nevedeli predstaviť. Ďalším obľúbeným a výrazným prvkom z kameňa sú stĺpy v interiéri. Možností ako využiť obkladový kameň je skrátka nespočetné množstvo.

Je z čoho vyberať...

Z prírodných kameňov sa ako obklad na stenu do interiéru najčastejšie používa bridlica, travertín, kremenec, kvarcit, ale tiež aj pieskovec, či andezit. Záleží už len na vás, či túžite po tmavších, zemitejších farbách a dáte prednosť bridlici, alebo chcete priestor opticky zväčšiť a zosvetliť a preto uprednostníte kvarcit alebo pieskovec. Interiérový obkladový prírodný kameň vám umožní vytvoriť tiež zaujímavý kontrast v nadväznosti na zvyšok interiéru. Farba a štruktúra zvoleného obkladu teda buď vykúzli želaný protiklad alebo celý dojem z interiéru harmonicky zosúladí a doplní.

Prírodný kameň nestarne

Kamenný obklad stien je nadčasovou záležitosťou. Nezáleží na tom, či ho máte päť, desať alebo dvadsať rokov, vždy bude pôsobiť maximálne trendovo a aktuálne. Navyše, na rozdiel od farebnej omietky a obkladačiek, nepodlieha módnym vlnám. Vďaka svojej nízkej údržbovosti si pritom obkladový kameň stále zachováva svoj pôvodný vzhľad. To vám zaručí, že vaša domácnosť bude bez zbytočných prerábok a námahy štýlová a elegantná.

Do moderných bytov i vidieckych domov

Kamenné obklady z prírodného kameňa dokážu interiér premeniť od základov. Rôzne druhy kameňa vám pomôžu vyčarovať v modernej domácnosti rafinovanú stenu ako pozadie za televízorom v obývačke. Použite travertín alebo mramor a zadovážte si luxusnú kúpeľňu, ktorá sa pre vás stane oázou pokoja a oddychu. Obkladový kameň na tradičné obloženie krbu zase prispeje k umocneniu rustikálneho dojmu vášho obydlia.

Prírodný kameň je vďaka svojim prirodzeným vlastnostiam originálnym a praktickým riešením všade tam, kde je kladený dôraz na individuálne a štýlové riešenie interiéru. Preneste si kúsok z neživej prírody do svojho domu či bytu a dodajte svojmu bývaniu exkluzívny a jedinečný vzhľad!

Páčil a vám náš článok? Prečítajte si viac z kategórie bývanie a domácnosť.