Superjachty - Snívajte s nami o luxusnej dovolenke na jachte

Superjachty - Snívajte s nami o luxusnej dovolenke na jachte

Predstavte si, že sa prebúdzate na luxusnej jachte obklopení tyrkysovým morom s pohľadom na vychádzajúce slnko. Superjachty sú vrcholom luxusu a exkluzivity - prvotriedne vybavenie, moderný dizajn a nekonečné možnosti na relaxáciu a zábavu – jachty sú ideálne miesto na dovolenku. Poďme sa spoločne ponoriť do sveta superjácht a zistiť, čo všetko môže takáto dovolenka ponúknuť.

Vybavenie superjácht - luxus na každom kroku

Superjachty nie sú obyčajné jachty na predaj či prenájom. Ide o priestranné a luxusné plavidlá s obrovskými kajutami, ktoré často prekonávajú aj najlepšie hotely. Interiéry jácht sú navrhnuté tak, aby poskytovali maximálny komfort a súkromie. Ničím výnimočným nie sú kajuty, ktoré majú vlastné kúpeľne obložené mramorom so zlatými dekoráciami. Vybavené sú moderným nábytkom a oknami s nádherným výhľadom na more.

Spoločenské priestory na superjachte sú navrhnuté s ohľadom na pohodlie a eleganciu. Široké salóny s pohodlnými sedačkami a moderným audiovizuálnym vybavením sú ideálne pre relaxáciu alebo zábavu s priateľmi a rodinou. Jedálne na jachtách umožňujú si vychutnávať delikatesy pripravené v plne zariadenej kuchyni. Samozrejme, že takéto jachty nie sú určené na klasické rodinné dovolenky. Na každej plavbe sa zúčastňuje posádka zložená z kapitána, stewardiek a kuchára. Na veľké jachty musia mať kapitáni najvyššiu kategóriu kapitánskeho oprávnenia, v žiadnom prípade nestačí základný kurz vodca malého plavidla.

Superjachty – wellnes na morských vlnách

Pre tých, ktorí si chcú udržať formu aj počas dovolenky, sú superjachty vybavené fitness centrom a wellnes zónou. Posilňovňa s modernými strojmi, sauna, jacuzzi alebo miestnosť na masáže sú len niektoré z možností, ako si plavbu užívať rovnako ako návštevu wellness centra.

Mnohé superjachty majú na palube vlastné bazény, ktoré sú náhradou za more, keď sa počasie zblázni a kvôli vlnám nie je možné plávať v mori. Skutočným pôžitkom je plávanie v infinity bazéne s výhľadom na more. Budete mať dojem, že plávate v mori a obzor pred vami je nekonečný. Pre deti bývajú na jachte k dispozícii vodné preliezky, menšie tobogány alebo skokanská veža. K vybaveniu lode patria aj paddleboardy, kajaky, potápačské výstroje či vodné skútre.

Superjachty – nočná zábava

Na jachte si užijete každý moment cez deň i v noci. Najluxusnejšie superjachty disponujú kinom s perfektným ozvučením. V spoločenskej miestnosti môžete zorganizovať extravagantný večierok alebo na vonkajšej palube neviazanú gril party. Superjachty sú vybavené najmodernejšími bezpečnostnými systémami, ktoré zaručujú bezpečnosť počas celej plavby. Okrem toho poskytujú vysokú úroveň súkromia, čo je ideálne pre tých, ktorí hľadajú únik od zvedavých pohľadov a chcú si vychutnať svoju dovolenku v pokoji a tichu.

Bonusom, keď si kúpite takéto lode na predaj, sú personalizované služby, ktoré sa dajú prenajať u agentúry. Či už ide o plánovanie výletov, organizovanie tematických večierkov, alebo zabezpečenie špeciálnych jedál, agentúra je pripravená splniť každé vaše želanie. Snívať je krásna vec, ale realita je taká, že superjachty sú určené len pre skutočných boháčov. Najdrahšia jachta na svete má hodnotu 4 miliardy dolárov...

Autor: Gabriela Kudláčová