Rámovanie nielen obrazov

Tak ako všetky možné technológie prechádzajú svojím vývojom, neostávajú bez povšimnutia ani iné klasickejšie remeslá. Jedným z nich je aj rámovanie obrazov. Obraz to nie je len plátno zarámované v krásnom, masívnom ráme ako ho poznáš z múzea, alebo zo steny domu starých rodičov.

Rámy na obraz sú rôzne veľké a tiež z rôznych materiálov. Môže to byť aj niečo iné ako klasické drevo. Remeselníci neustále pracujú na rozširovaní svojej ponuky aby išli s dobou. Zlepšujú sa čo sa týka oblasti techniky spracovania, ako aj v množstve používaných materiálov. Doslova sú donútený sledovať všetky nové trendy v oblasti rámovania. Laik by si možno mohol povedať: „Čo je na tom také zložité? Veď to len dám do rámu a podlepím aby obraz nevypadol.“

Umelecké dielo

Omyl vážený. Toto je rámovanie obrazov. Sú to hotové umelecké diela. Zarámovať je možné aj vďaka používaným technológiám takmer čokoľvek od dresov, pohárov, medaily, až takmer po posledný výmysel vo svete. Samozrejme hlavne obraz na stenu. Nech tá tvoja nová spálňa krásne vyzerá. Veď si možno dostal ako svadobný dar obraz do spálne.

Chceš vidieť cenník rámovania obrazov? Nájdeš ho na webstránke a sám sa presvedčíš, že takéto umelecké dielo si môžeš dovoliť mať doma aj ty. Rámy na obraz sa vyrábajú aj na mieru a to aj v nadmerných veľkostiach. Toto je možno informácia, ktorú si ani nevedel. Zarámovať je možné nielen nové, ale aj staré obrazy. A možno by sa ti páčilo mať zarámované niečo netradičné alebo tvojmu srdcu blízke.

Zarámovanie ako darček

Čo takto fotografiu nadpriemerných rozmerov. Prípadne plagát, puzzle, … Zatiaľ čo premýšľaš nad tým čo by si si ešte mohol dať zarámovať. Pošepnem ti, že je možné takto skrášliť aj to zrkadlo, ktoré máš len tak zavesené v chodbe.

Otázka možno ani tak nie je čo si chceš dať zarámovať ty. Možno skôr premýšľaš nad tým, že by takéto niečo mohlo potešiť tvojich blízkych ako darček. Nemusíš až tak veľa premýšľať a dostanú krásny, vkusný a navyše celkom praktický darček.