Prichádza jeseň – auto potrebuje starostlivosť

Leto sa blíži ku koncu a pomaly prichádza jeseň. Toto obdobie je čarovné, ale pre vaše vozidlo to môže znamenať zvýšený nápor a tak je nevyhnutné ho na toto ročné obdobie náležite pripraviť.
Keď sa teploty blížia k nule a počas noci či ráno sa môže vyskytnúť prízemný mráz, je potreba správnej starostlivosti o váš automobil.
V nasledujúcom článku vám poradíme ako na to.

Vymeňte pneumatiky

Ide o základné pravidlo, na ktoré si motoristi spomenú až s príchodom prvého snehu. Odporúčame prehodiť na zimné pneumatiky ešte pred tým, ako sa teploty výrazne znížia a s tým sa zvýši nebezpečenstvo mrazov a následného šmyku.
Zimné pneumatiky majú mäkšiu zmes a členitejší dezén, čo výrazne skracuje brzdnú dráhu, na zimnom povrchu.
Ak sú však vaše pneumatiky ojazdené a staré, odporúčame kúpu nových. V prípade že si potrpíte na prvotriednu kvalitu a výhodnú cenu, na internete nájdete veľký výber v sekcii lacné pneumatiky.
Či už máte puklice alebo hliníkové disky, kvalitné pneumatiky vám zaručia bezpečnú a pohodovú jazdu.

Stierače

Možno sa to zdá ako maličkosť, no v skutočnosti ide o veľmi podstatnú vec. Nakoľko práve stierače nám zabezpečujú čistý pohľad cez čelné sklo. Ak sú vaše stierače staré, neváhajte a kúpe si nové.

Kontrola bŕzd

Brzdová sústava je jednou z najdôležitejších súčastí vášho vozidla a jej správna funkcia vás ochráni pred mnohými neočakávanými situáciami. Brzdy musia byť v stopercentnom stave a preto neváhajte a navštívte servis, kde sa o všetko postarajú za vás.
Nezabúdajte však, že v zimných mesiacoch, alebo keď je vozovka mokrá, by ste sa mali vyhnúť prudkému brzdeniu a vysokým rýchlostiam.

Skontrolujte akumulátor

V chladnom počasí je akumulátor nadmerne namáhaný a má tendenciu sa kaziť. Kontrola a pravidelné premerania ušetria mnoho problémov pri jazde.
Pri starších automobiloch je vhodné skontrolovať aj zapaľovaciu sústavu a sviečky.