Elektronický obojok pre psov: Aké sú jeho výhody a v čom vám môže pomôcť?

Elektronické obojky pre psy s obľubou používajú aj skúsení kynológovia. Pomáhajú vycvičiť aj zdanlivo nevychovateľný psy, odnaučia vášho psa zlé návyky a umožní vám so psom komunikovať bez zbytočných fyzických trestov. Výcvik psa skrátka ešte nebol jednoduchšie.

Elektronický obojok pre psov upozorní vášho štvornohého kamaráta na nevhodné správanie. Medzi najefektívnejšie obojky patria modely, ktoré psa upozornia najskôr zvukovým signálom a následne príde elektrostatický signál v prípade, že neuposlúchne. Intenzita elektrostatického signálu závisí na veľkosti a temperamentu psa.

Ak sa rozhodnete zakúpiť elektrický obojok pre psov, odporúčame zamerať sa na niekoľko základných parametrov. Okrem veľkosti a temperamentu psa je to tiež počet psov, vzdialenosť, na ktorú chcete psa mať pod kontrolou a funkcie obojku.

Je tiež potrebné uviesť, že elektronické výcvikové obojky nie sú vhodné pre psov mladšie ako 6 mesiacov, ktorí ešte neprešli základným výcvikom typu sadni, ľahni atp. Ak si s výberom vhodného produktu nie ste istí, odporúčame poradiť sa s odborníkmi, ktorí sa zaoberajú predajom výcvikových pomôcok.

Ako používať elektronický obojok pre psov?

Než začnete s výcvikom psa, riadne si prečítajte návod na použitie elektronického obojku. Obojok si ideálne vyskúšajte sami na sebe. Je tiež nutné uvedomiť si, že pes je citlivejší ako človek. Pre prvú skúsenosť s elektronickým obojkom bežte so psom na pokojné, ale dôverne známe miesto, kde ho nebude nič rušiť. Začnite psovi dávať povely, ktoré sú mu známe, ale nerešpektuje ich. Psy sú veľmi chytrí a vnímaví. Veľmi rýchlo pochopí, ako obojok funguje a bude vedieť, že nepríjemné signály sú spôsobené obojkom vo chvíli, keď neuposlúchne váš príkaz.

Na trhu môžete zakúpiť tiež výcvikové obojky proti štekaniu, ktoré fungujú na veľmi podobnom princípe. Výcvikové obojky už pomohli mnohým majiteľom usmerniť správanie ich štvornohých kamarátov.