Prepravné služby musia mať určitý štandard, serióznosť a punc kvality

Prepravné služby musia mať určitý štandard, serióznosť a punc kvality

Súčasný trh je v rôznych smeroch zahltený ponukami, a to nielen množstvom ponúkaného tovaru, ale tiež množstvom ponúkaných služieb, prepravné služby nevynímajúc. Je preto veľmi dôležité vedieť správne odlíšiť kvalitnú a serióznu prepravnú službu či spoločnosť od tej nekvalitnej. Ako teda správne postupovať, aby sme rozhodnutie a výber nemuseli nakoniec ľutovať, prípadne, aby sme predišli aj možným finančným stratám a poškodeniu dobrého mena firmy?

Prvá rada znie… Vsaďte na overenú kvalitu. Spoľahlivé prepravné služby zväčša poskytujú spoločnosti, ktoré už majú isté skúsenosti na trhu, a teda určitú prax, kontakty, overené postupy a tým pádom aj odporúčania od spokojných zákazníkov. Nikdy neriskujte s firmou, o ktorej ešte nikto nikdy reálne nepočul, len preto, že ponúka úžasnú, výhodnú, no nereálne nízku cenu.

Prepravné spoločnosti - nie je všetko zlato, čo sa blyští

Stará múdrosť vraví „nie je všetko zlato, čo sa blyští“ a v biznise to môže byť dobrým kompasom, ako sa nedať zlákať nápadne „výhodnými“ ponukami. Vhodnejším merítkom pri rozhodovaní a výbere prepravnej spoločnosti sú fakty.

Reálne skúsenosti a garancie. Dobre si preverte, či ponúkané prepravné služby sú reálne aj dostupné a či ide o oficiálne registrovanú prepravnú spoločnosť a nie iba fiktívneho prepravcu bez licencie alebo iného oprávnenia. Dobrým predpokladom úspešného obchodu sú prepravné spoločnosti, ktoré sa nezdráhajú prevziať zodpovednosť za zverený tovar a poskytnú vám aj určité garancie. Obrovskou výhodou tiež je, ak vám prepravná spoločnosť dokáže naplánovať prepravu do posledného detailu a samozrejme k obojstrannej spokojnosti.

Colná deklarácia ako súčasť ponúkaných služieb

K štandardu prepravných služieb dnes už patrí aj kvalitný zákaznícky servis. Ak je súčasťou zákazníckeho servisu aj vybavovanie rôznych formalít, ako je napr. colná deklarácia, či poradenstvo ohľadom preclenia a DPH, je to benefit, ktorý vás odbremení od množstva starostí, čo tiež určite stojí za zváženie. Práve preto sú na trhu vyhľadávané prepravné spoločnosti, ktoré ponúkajú zastupovanie v colnom konaní ako jednu zo svojich služieb. Možno vám práve tento tip na záver vám pomôže pri konečnom rozhodnutí pre tú správnu prepravnú spoločnosť.