Originálna kúpelňa? Prečo nie?

Rozhodli ste sa, že by vaša kúpelňa potrebovala konečne výraznejšiu zmenu? Chcete, aby pôsobila moderným a zároveň útulným dojmom? Čo tak vyskúšať prírodné materiály a mať kúpeľňu, ktorú len tak inde neuvidíte?

Dôležitý je teplý dojem

Čo sa týka kúpeľňového interiéru, na tom by ste si mali dať obzvlášť záležať. Nepodielha síce žiadnym módnym trendom, no mala by vám vydržať niekoľko rokov bez potreby prerábania. Je to miesto, kde si ideme po náročnom dni oddýchnuť do vane, umyť sa a načerpať energiu na celý deň. Už len z toho dôvodu by nemala pôsobiť studeným dojmom, no práve naopak. Modrá farba je síce dobrou variantou, no len v určitých odtieňoch. Zelená môže vyzerať vojensky, takže podceňovaná hnedá je farba prírodných materiálov, ktorá dokáže vytvoriť teplý dojem.

Vzhľadom k tomu, že nemôžeme či nechceme použiť len prírodné materiály, snažíme sa ich čo najvernejšie napodobniť. Najlepšie je, keď sa dlažba podobá drevenej podlahe, aj keď nemôže mať úplne pórovitý povrch. No drsnejšia štruktúra bude vyzerať omnoho prirodzenejšie a okrem toho sa vám na tejto podlahe nebude šmýkať.

Drevená vaňa?

Drevo je v kúpeľňovom interiére dosť nezvyčajné, no skutočne sa môže nachádzať aj v tejto miestnosti. Tí odvážnejší môžu siahnuť aj po drevenom umývadle, sprche alebo vani, ktorá vašim hosťom jednoznačne vyrazí dych. Ide síce o dosť veľkú investíciu, no vďaka moderným technológiam sa nemusíte báť nízkej trvanlivosti či životnosti tohto nábytku. Kvalita je na skutočne vysokej úrovni, takže pokiaľ si dáte záležať na kvalitných výrobkoch, drevený nábytok je pre vás ideálny. Okrem toho máme na trhu bohatú ponuku drevených i nedrevených doplnkov, ktoré môžu vašu kúpeľnu pekne oživiť. Vyskúšajte drevenú nádobku na zubné kefky alebo dávkovač na mydlo, ktorý vyzerá veľmi dobre aj keď nie je vyrobený z pravého dreva. Verte, že s výsledným efektom budete príjemne prekvapený.

 

FOTO:  © [Photographer's name] / Dollar Photo Club