Oplatí sa kupovať lacné pracovné oblečenie?

Poradíme vám, či je vhodnejšie investovať do drahšieho pracovného oblečenia alebo naopak radšej ušetriť. Prezradíme tiež, na čo by ste si v momente vášho výberu mali dávať pozor a nezabudneme ani na pracovnú obuv.

Aká je charakteristika pracovných odevov?

Jedným z rozhodujúcich aspektov pracovného oblečenia je jeho materiál, ktorý by mu mal zabezpečiť nielen dostatočnú životnosť ale aj odolnosť pri vykonávaní rôznych funkcií v rámci pracovného prostredia. Požiadavky sa od jedného druhu práce k druhému samozrejme môžu výrazne odlišovať a preto sa aj ponúkané pracovné oblečenie člení na viaceré kategórie. Rozlišujeme napríklad kuchárske a čašnícke zástery, zdravotnícke pracovné plášte, chemické kyselinovzdorné odevy, reflexné pracovné bundy, vojenské a taktické vesty či mnoho ďalších kategórií. Na výber vhodného pracovného outfitu môže mať vplyv aj ročné obdobie a počasie, preto sú k dispozícii aj nepremokavé pracovné bundy a pracovné reflexné oblečenie do dažďa.

Je teda potrebné pred kúpou dôkladne zvážiť, či daný kúsok oblečenia spĺňa štandard, ktorý je od neho v praxi požadovaný. Na mnohých pozíciách plnia pracovné odevy tiež určitú reprezentatívnu úlohu a preto by mali vzbudzovať príslušný rešpekt a nepôsobiť nekvalitne ani príliš obnoseným dojmom. Cenu tak odporúčame vziať do úvahy až potom, ako zohľadníte doteraz spomenuté kritériá, teda životnosť, využitie a efektívnosť zvoleného kúska odevu. Majte tiež na pamäti, že špecializovaní predajcovia ponúkajú pre svojich zákazníkov pravidelné akcie a zľavy, vďaka čomu si môžete zadovážiť kvalitný pracovný outfit za zvýhodnené ceny. Aktuálne sú v kurze predovšetkým zimné výpredaje.

Doplňte váš pracovný outfit o požadované topánky

Nezabúdajte, že k vhodne zvolenému pracovnému oblečeniu náleží taktiež primeraná pracovná obuv, či už máme na mysli čižmy a gumáky, bezpečnostnú obuv, zdravotnú a ortopedickú pracovnú obuv alebo pracovné poltopánky. Dostupné sú aj topánky do práce so zvýšeným stupňom ochrany, ako je ochranná špica a planžeta. Zo širokej ponuky veľkostí od 35 až po 52 si určite dokáže zvoliť veľkosť, ktorú potrebujete a prípadne sa riadiť tiež farebným prevedením konkrétneho druhu obuvi.