Operácia očí laserom. Čo by ste mali vedieť predtým, ako ju podstúpite?

Stojíte pred rozhodnutím, či absolvovať laserovú operáciu očí alebo nie? V rozhodnutí vám možno bránia niektoré mýty, ktoré o takýchto operáciách kolujú. Preto vám snáď pomôže, ak sa o tomto type operácií dozviete čosi viac.

Kedy operácia laserom pomôže?

Laserová operácia očí je vhodná pri rôznych druhoch problémov. Samozrejme, typ operácie sa líši v závislosti od typu problémov pacienta. Takéto operácie však dokážu odstrániť problémy ako krátkozrakosť, ďalekozrakosť, astigmatizmus, ale v mnohých prípadoch napríklad aj šedý zákal, či dokonca škúlenie.

Je laserová operácia určená pre každého?

Aj tu platí, že závisí od typu problémov pacienta a od konkrétneho typu operácie. Pri niektorých posúdi vhodnosť zákroku lekár. U iných operácií zas rozhoduje vek pacienta. Avšak platí, že zákroky u pacientov vo veku 18 – 40 rokov sú spravidla efektívnejšie. Je tiež pravidlom, že laserové operácie očí sa neodporúčajú pre tehotné a dojčiace ženy. Pacient tiež nesmie trpieť žiadnymi auto imunitnými a závažnejšími ochoreniami.

Ako operácia prebieha?

Laserové operácie očí sa vykonávajú v lokálnej anestéze. Spravidla sa jedná o krátke zákroky, ktoré trvajú cca 15-20 minút. Tieto zákroky sú bezbolestné a nevyžadujú si ani dlhodobú hospitalizáciu. Väčšinou pacienti odchádzajú už v deň vykonania zákroku.

Aký je stav po operácii?

Ako pri iných typoch operácií, aj tu môžu nastať isté pooperačné problémy. Tie však postupom času pri liečení odznejú. Zväčša sa jedná napríklad o rozostrené videnie, pálenie, začervenanie, či nedostatočnú tvorbu sĺz. Avšak všetko závisí opäť od typu zákroku.

Je výsledok operácie vždy 100%-ný?

Tu je veľmi dôležité vybrať si kvalitnú kliniku. Ak si zvolíte napríklad laserové centrum v Bratislave, na všetky zákroky máte doživotnú záruku. Môže sa stať, že výsledok operácie, najmä u starších pacientov, nie je dokonalý. Dá sa však doladiť ďalšími zákrokmi. Takže sa dá povedať, že operácia očí v Bratislave je vždy úspešná!

Ak sa takejto operácie obávate, určite nemusíte. Moderné laserové operácie sú dnes už na vysokej úrovni. Zväčša bezbolestné zákroky vám zaručia zrak, o akom sa vám ani nesnívalo. A kvalitný tím odborníkov z dobrej kliniky, ako je napríklad aj laserové centrum v Bratislave, vám dokáže poradiť k vašej spokojnosti.