Obdobie chrípok je tu! Podporte vašu imunitu a imunitu vašich detí

Obdobie chrípok je tu! Podporte vašu imunitu a imunitu vašich detí

Chrípka je nielen nebezpečným ochorením, ale tiež zdravotným problémom, ktorý vás dokáže odstaviť na niekoľko týždňov. Imunitu by ste mali podporovať celoročne a v období chrípok to platí dvojnásobne. Okrem zdravého životného štýlu v podobe pestrého jedálnička a športovania dbajte tiež na výber vitamínov vrátane doplnkov stravy.

Imunita začína v žalúdku

Nielen láska, ale tiež imunita prechádza cez žalúdok. Prvým krokom pri budovaní pevnej imunity by mala byť zdravá strava, pravidelný príjem potravín a doplnkov stravy, ktoré podporia správnu funkciu čriev a žalúdka. Priam blahodarne na žalúdok pôsobia tri základné zložky, ktoré musíte telu dodať. Ide o vitamíny, probiotiká a enzýmy. Ak sa budete pestro stravovať, vaše telo bude mať vitamínov dostatok. Dokonca aj probiotiká sa nachádzajú v bežne dostupných potravinách. Doprajte si dostatok kapusty, acidofilného mlieka, kefíru, jablčného octu alebo obľúbenej bryndze. Samozrejme, že len málo ľudí môže s rukou na srdci povedať, že pravidelne konzumuje dané potraviny. Nemusíte však zúfať. V lekárni sa dajú zakúpiť probiotické prípravky, ktoré podporia zdravie vášho žalúdka. Studnicou zdravia sú taktiež enzýmy, ktoré sú základom biochemických procesov v tele. Všetky potrebné enzýmy nájdete v jednom jedinom prípravku, ktorým je liek Wobenzym. Vďaka Wobenzymu naštartujete imunitu správnym smerom. Enzýmy obsiahnuté v lieku Wobenzym zmobilizujú v organizme prirodzenú obranyschopnosť a postavia v tele ochrannú bariéru proti chrípke, angíne, prechladnutiu alebo zápalom.

Tieto vitamíny si doprajte každý deň

Pravidelne dodávate telu probiotiká a enzýmy. Ale čo vitamíny? Viete, ktoré vitamíny sú najsilnejšími bojovníkmi s respiračnými ochoreniami?

Vitamín C

Najviac známym je vitamín C, ktorý je naozaj najdôležitejším vitamínom v ľudskom tele. Pri jeho nedostatku sa na vás chytí doslovne každý vírus. Jeho funkcia v tele je jasná – posilňuje vašu imunitu, aby sa dokázala brániť voči vírusom a voľným radikálom. Vitamín C je silný antioxidant, chráni telo pred zápalmi, baktériami, pomáha pri hojení. Tento vitamín je vlastne anjelom strážnym všetkých tkanív a orgánov.

Vitamín D

Ďalším dôležitým vitamínom na podporu imunity je vitamín D, ktorý telo získava predovšetkým zo slnečného žiarenia. Je preto zrejmé, že počas zimných mesiacov veľa ľudí trpí jeho nedostatkom. Neostáva vám nič iné, ako sa spoľahnúť na doplnky stravy. Kvalitné doplnky stravy obsahujúce vitamín D plne nahradia slniečko. Vitamín D okrem podpory imunity chráni už spomínané črevá, je prevenciou proti cukrovke a ochráni tiež vaše srdce. Už pri miernom nedostatku vitamínu D pocítite únavu a rizikom pre vás bude každý vírus.

Minerály

Z minerálov sú pre imunitný systém najdôležitejšie dva druhy – zinok a selén. Nedostatok zinku v tele nepocítite len na vašej imunite, ale taktiež na vlasoch a nechtoch. Zinok má v tele dôležitú úlohu pri hormonálnom vývoji a správnej funkcii reprodukčného systému. Selén má neskutočne silný protizápalový účinok, je antioxidantom a minerálom chrániacim telo proti rakovine.

Nezabudnite ani na vaše deti

U detí buďte pri príjme vitamínov zvlášť obozretní. Každý rodič iste pozná tie boje, keď sa snaží do svojho potomka dostať aspoň trochu zeleniny a ovocia. Práve z tohto dôvodu je nutné deťom trochu pomôcť s príjmom vitamínov prostredníctvom doplnkov stravy. Imunita detí je veľmi krehká, a to čo zanedbáte v detstve, v dospelosti už nedohoníte. Nemusíte sa obávať, že by deti vitamíny vo forme tabliet nechceli konzumovať. Výrobcovia mysleli na všetko a vitamíny pre deti bývajú v tvare medvedíkov alebo iných rozprávkových postáv. Doplnky stravy pre deti obsahujú v primeranom množstve všetky už spomínané vitamíny (D, C, ale tiež B a E) a minerály. Poďme sa bližšie pozrieť na vitamíny B a E, ktoré sme ešte nespomínali. Vitamíny z radu B sú dôležité pre obranyschopnosť organizmu, bojujú proti zápalom, ovplyvňujú správnu funkciu mozgu a nervového systému. Vitamín E ochráni telo pred oxidačným stresom, je prevenciou proti rakovine a priaznivo pôsobí na nervový systém. Pozor na to, že všetkého veľa škodí, a preto aj vitamíny musíte prijímať v presne stanovenom množstve podľa odporúčaní lekára alebo lekárnika.