Nie sú dvere ako dvere. Podľa čoho si vybrať bezpečnostné vchodové dvere?

Nie sú dvere ako dvere. Podľa čoho si vybrať bezpečnostné vchodové dvere?

Krádeže, vlámania, týchto tém je v televízii plno, ale vašej domácnosti ani kancelárii sa takéto nešťastie prihodiť vôbec nemusí. Stačí si zaobstarať kvalitné bezpečnostné dvere. Na čo si pri výbere vchodových dverí dať pozor, aby ste sa mohli tešiť nielen z ich dizajnu, ale aj funkčnosti?

Nie sme takí bohatí, aby sme si mohli dovoliť kupovať lacné veci

Táto veta pri kúpe vchodových dverí platí dvojnásobne. Naša domácnosť ukrýva pár cenností, a hlavnou z nich je život osôb, ktoré v nej žijú. Potom sú tu aj detaily ako elektronika, šperky, nábytok či finančná hotovosť. Aby sa stalo nešťastie, nemusíte vycestovať na služobnú cestu ani na dovolenku.

Stačí jeden deň v práci alebo obyčajná noc, ktorá sa zmení na nočnú moru. Ak sa v domácnosti často vyskytujú slabší jedinci, ako sú vaše deti či starí rodičia, je obzvlášť nebezpečné niečo riskovať a mať na dome lacné vchodové dvere, hoci niektoré vynikajú extra odolnosťou. Odcudzený majetok vám poisťovňa preplatí, pokiaľ ste poistení, ale kto vašim najbližším vráti život alebo zdravie?

Tu sa ukazuje nutnosť vlastniť v dnešnej dobe kvalitné vchodové dvere, najlepšie bezpečnostné. Neprikloňte sa k lacnejším alternatívam bezpečnostných vchodových dverí, pretože často nemusia byť v pravom zmysle ani bezpečnostné. Vždy sa informujte o ich materiálnom vyhotovení a vnútornej konštrukcii.

Tie najlepšie vchodové dvere

Ako pri klasických, tak aj pri bezpečnostných vchodových dverách sa môžete tešiť na rozmanité spracovanie, či ide o farbu, materiál, alebo dekoračné prvky. Rovnako platí, že si viete dať vyrobiť dvere presne na mieru, nielen čo sa týka ich estetickej stránky, ale aj rozmerov. Vchodové dvere majú dom prezentovať v dobrom svetle.

Vítajú nás aj návštevy, podieľajú sa na štýlovom vyznení domu. Okrem toho sa však musia popasovať aj s vrtochmi počasia, s vlhkosťou, mrazom, slnečným žiarením, častým otváraním a zatváraním či prípadne mechanickým poškodením. Izolujú nás od vonkajšieho hluku aj od chladu a tepla. Vy okrem takto kvalitných dverí však môžete očakávať aj oveľa viac. Istotu, že budete chránení pred násilným vlámaním.

Bezpečnostné dvere sa vyrábajú v rôznych stupňoch ochrany, podstatné je natrafiť na také, ktoré boli schválené normami EÚ a prešli dôkladným bezpečnostným testovaním. Ich funkčnosť spočíva najmä v špeciálnom uzamykacom mechanizme s niekoľkými uzatváracími bodmi (aspoň dvomi, lebo chránia pred vypáčením) a vo vnútornej oceľovej platni či výstuži s rámom.

Ak vchodové dvere neobsahujú bezpečnostné kovanie s prekrytím (chráni vložku pred vylomením alebo odvŕtaním) a vložku (uzamykanie aspoň na dva západy), nemožno o nich hovoriť ako o bezpečnostných. Bezpečnostné dvere s dvojplášťovou konštrukciou majú navyše vynikajúce protipožiarne vlastnosti. Je dobré byť pripravený na všetko.

 

Zdroj: https://www.ekoprofil.sk/

Zdroj: https://www.freepik.com/