Nadčasová tehla: 4 dôvody, prečo zvoliť do interiéru tehlový obklad

Nadčasová tehla: 4 dôvody, prečo zvoliť do interiéru tehlový obklad

V kúpeľni, v obývačke, v spálni. Tehla dokáže vdýchnuť vášmu priestoru dušu. Vynikne okolo schodiska, ako prechod medzi miestnosťami, aj ako zástena v kuchyni. Z tehly môžete vytvoriť obklad na stenu alebo ju použiť dlažbu. Prezradíme vám 4 dôvody, prečo zvoliť tehlu ako funkčný a originálny prvok do interiéru.

Moderné tehlové obklady na stenu zatraktívnia vaše bývanie

Tehla dávno nepatrí len do starších domov alebo domácností vo vidieckom štýle. Pomocou vhodne zvoleného tehlového obkladu môžete ozvláštniť bývanie v štýle, ktorý je vám blízky. Vynikne v industriálne, rustikálne, aj minimalisticky ladených interiéroch. Skúsení bytoví dizajnéri vám pripravia návrh na mieru.

Menej je niekedy viac

Tehlové obklady vyniknú, ak dostanú priestor. Stačí jedna stena v obývačke alebo priestor okolo schodiska či okien, aby vaše bývanie dostalo originálny výraz. Tehlu môžete využiť ako podklad pre knižnicu, galériu rodinných fotografií alebo ňou dotvoriť originálny hudobný kútik. S malým kúskom tehly dokážete vytvoriť veľké veci.

Tmavé obklady na stenu a tehlové dlažby vyniknú vo väčších priestoroch. Naopak, v menších miestnostiach stavte na bledé odtiene. Dlažby a obklady na stenu sú dostupné v rôznych farbách a vzoroch. V showroome Rustique si ich môžete prezrieť osobne alebo z pohodlia vášho domova – pomocou virtuálnej prehliadky.

Tehlové obklady do kuchyne sú nielen dizajnové, ale aj praktické

Výborné tepelnoizolačné vlastnosti, ohňovzdornosť, nenáročná údržba. So správnym impregnačným náterom získate originálnu a odolnú zástenu za kuchynskú linku. Tehlové obklady do kuchyne oceníte aj preto, že na nich nie sú vidno nečistoty ako na iných zástenách. A na ich vyčistenie vám postačí vlhká handrička.

Tehla dokáže efektívne vytiahnuť vlhkosť z ovzdušia a keď je vzduch v kuchyni suchý, vrátiť ju späť do interiéru. Túto vlastnosť oceníte aj v kúpeľni.

Tehlové obklady predstavujú originálne, estetické a funkčné riešenie do vašej kuchyne.

Tehla je 100 % prírodný materiál

Poctivé tehly tvoria prvotriedne prírodné zložky – hlina, voda a piesok. Hlina sa považuje za obnoviteľný zdroj. Optimalizovaný moderný proces výroby minimalizuje spotrebu plynu a znižuje emisie. Tehly sú naozaj udržateľný materiál.

Ak chcete do interiéru vniesť kus histórie, môžete použiť aj „antický“ tehlový obklad, pre ktorý je typický úmyselný defekt ako obité hrany, nerovný povrch a rozmanité odtiene jemných farieb. Tieto kúsky budia dojem tehál starých niekoľko storočí. Antický tehlový obklad dosiahnete teda aj súčasnými tehlami, ktoré výrobca úmyselne upravil tak, aby dodali patinu stáročí.

 

Tehlové dlažby a obklady na stenu majú takmer neobmedzenú životnosť

Tehla v interiéri je investíciou, ktorá sa oplatí. Kvalitné obklady do kuchyne, na stenu alebo tehlové dlažby vydržia v dobrej kondícii roky. Nevyžadujú pritom špeciálnu údržbu ani nestrácajú farby.

Poctivo vyrábané prírodné tehly sú stále viac a viac obľúbené. Ak ešte váhate, či je tehla pre vás tá správna voľba, poraďte sa s odborníkmi, ktorí tehly milujú. V Rustique sa vytváraniu štýlových a útulnejších domácností venujú už viac ako dvadsať rokov.

 

Zdroj: pexels.com, Zdroj: Rustique.sk