Menopauza nám berie svieži vzhľad aj zdravie – pomôcť nám môže zinok

Život ženy je doslova rozfázovaný. Akonáhle sa príroda rozhodne, že už sme staré na to, aby sme mali ďalších potomkov, začne nám brať našu krásu a taktiež zdravie.

Menopauza je v živote ženy veľký zlom. Prestaneme byť plodné a začneme starnúť. Zatiaľ čo do štyridsiatky sme zreli do krásy, zhruba od 45 do 55 rokov začneme prechádzať do obdobia neplodnosti. S premenopauzou a menopauzou je spojených veľa nepríjemných stavov. Nech už sú to návaly tepla, podráždenosť, únava i depresie. Mohli by sme si povedať, že s nami lomcujú hormóny a zase bude lepšie. V postmenopauze ale nebude. S chýbajúcimi hormónmi začne naše telo starnúť. A bojovať proti tomu musíme samy a veľmi aktívne: životným štýlom i vhodnými doplnkami stravy, medzi ktorými nesmie chýbať ani zinok či vitamín B6. Oba tieto dôležité prvky sú súčasťou doplnku stravy ZINOK Forte od firmy Naturvita.

Po štyridsiatke nezabudnite na zinok

Už s premenopauzou začíname pozorovať na svojom vzhľade negatívne zmeny Zhoršujú sa nám vlasy, nechty aj pleť. Môžu sa tiež prejaviť prvé príznaky osteoporózy. Práve zinok je považovaný za dôležitý minerál, ktorý prispieva normálnemu stavu našich vlasov, nechtov, pokožky aj kostí. Možná ste doposiaľ jedli dostatok nelúpaných obilnín, dyňové semená, pivné kvasnice, krevety, syry, ryby, pečeň či hovädzie mäso. Práve v nich sa zinok vyskytuje prirodzene. Ale s obdobím menopauzy sa neoplatí riskovať diétnu chybu. Pridať zinok do svojho jedálničku v podobe doplnku stravy by malo byť samozrejmosťou.

Vitamín B6 je ďalším pomocníkom pre ženy v prechode

Je to vitamín, ktorý prispieva k regulácii hormonálnej aktivity, zaisťuje metabolizmus bielkovín a prispieva k normálnej látkovej výmene. V období, ktoré je známe priberaním na váhe, je vitamín B6vítaným pomocníkom. Pomôcť nám dokáže aj s našimi výkyvmi nálad. Prispieva totiž k normálnej psychickej činnosti a k zníženiu miery únavy a vyčerpania. Ako partneri, zinok a vitamín B6, prispievajú taktiež k normálnej funkcii imunitného systému.