Ktoré kolektívne športy vyžadujú športovú výbavu?

Častokrát počúvame názor, že šport je vhodný takmer pre každého. Stačí mať chuť a odhodlanie. Svojím spôsobom je to pravda, ale ak chcete mať zo športu skutočný zážitok a neriskovať zbytočné zranenia, musíte mať pri sebe aj kvalitné vybavenie, ktoré vás pri športe ochráni. Pri ktorých športoch ho potrebujete?

Volejbal

Na hranie volejbalu vám často stačí len priestor (so sieťou) a nafúkaná lopta. Plážový volejbal nevyžaduje skutočne nič iné. Ak sa však chystáte hrať volejbal na profesionálnej úrovni, budete potrebovať aj poriadnu volejbalovú obuv. Vhod vám určite prídu aj krémy na kĺby a svalstvo, ale aj chrániče nôh a kolien pre udržanie nohy v teple a jej ochranu pri páde na tvrdú zem.

Futsal a futbal

Na futsal bezpodmienečne potrebujete futsalové halovky. Nielen že zabraňujú nepríjemným pádom, chránia navyše ja vašu nohu a nedovolia jej spotiť sa. K futsalu a futbalu neodmysliteľne patria aj brankárske rukavice. Futbalisti, ktorí hrajú v akomkoľvek počasí, potrebujú samozrejme aj kvalitné oblečenie, ktoré ich ochráni pred chladnými vplyvmi. Na rozoznanie hráčov na ihrisku vám zase poslúžia pekné dresy.

Basketbal

Basketbal sa dá opäť hrať aj na otvorenom vonkajšom ihrisku, kde neplatia žiadne pravidlá, ale aj v profesionálnej hale, kde opäť využijete najmä kvlaitnú obuv. Basketbal je kontaktný šport pri ktorom sa občas aj šliape na nohy (niekedy viac ako pri futbale) preto sa bez kvalitnej ochrany nôh to hrania nepúšťajte.

Hádzaná

A nielen tá. Hokejbal, florbal, nohejbal, baseball, vybíjaná a všetko ostatné odnože menej tradičných loptových kolektívnych športov vyžadujú určité vybavenie, s ktorým je hrania jednoduchšie a zábavnejšie. Chýba vám hokejka, kvalitná lopta alebo chrániče? Zvážte, či sa vrhnete na ihrisko aj napriek týmto prekážkam.