Inteligentné náramky budú v budúcnosti samozrejmosťou

Určite ste už stretli človeka, ktorý mal okrem tradičných technologických noviniek ako je mobil pri sebe aj inteligentný náramok. Možno ste si jeho výnimočnosť na prvý pohľad ani nevšimli, no v skutočnosti sú múdrejšie, ako si mnohí myslia. Tí, ktorí ich raz vyskúšajú ich budú používať nielen počas športovania, ale aj bežného života.

Čím sú také výnimočné?

Tieto malé zariadenia majú síce mnohých fanúšikov, no samozrejme tak ako pri všetkom aj tu sa nájdu odporcovia. Fitness náramky majú rôzne funkcie, pričom tou základnou je meranie krokov. Cenovo dostupnejšie verzie vám však dokážu zmerať aj spálené kalórie alebo počet hodín spánku. Ak by ste chceli rozšírenejšie funkcie akou je napríklad monitorovanie srdcového tepu, zaplatiť za kúpu náramku budete musieť o niečo viac. Zaujímavosťou však je, že náramok dokáže preposlať získané informácie do telefónu, ktorý vás upozorní napríklad na to, že váš tréning nebol efektívny a treba na ňom zapracovať. Táto prevratná novinka dokáže nahradiť aj telefón a zobrazovať namiesto neho napríklad mailové notifikácie.

Hlavným cieľom výrobcov bolo, aby boli užívatelia čo najviac motivovaní k aktivite a aby im náramky prináša zaujímavé a využiteľné funkcie. To sa im aj v mnohých prípadoch podarilo, pretože tento nenápadný doplnok si obľúbili muži a ženy po celom svete. Nezáleží pri tom akej ste vekovej kategórie alebo ako často športujete. Fitness náramok je vhodný doslova pre každého človeka, aj keď nikdy nešportoval. Funkcie náramku je vhodné kombinovať s rôznymi druhmi aktivity a to nielen v prírode, ale aj v posilňovni alebo doma. Ak používate bežecký pás, náramok by nemal vo vašej výbave v žiadnom prípade chýbať.

Na čo sa zamerať pri výbere?

V prvom rade by ste si mali ujasniť, aké funkcie od náramku očakávate a koľko za neho chcete zaplatiť. Cena je totiž priamo úmerná kvalite a množstvu funkcií, preto vyberajte podľa nich. Zaujímavosťou však je, že náramky sa nedelia na pánske a dámske, aj keď je pravda, že niektoré modely môžu byť farebne odlišné. Model si preto vyberajte podľa vášho vkusu a pohlaviu prispôsobte len farbu pásky, displeja alebo ciferníku.

K dispozícii sú dokonca aj detské náramky, ktoré sa líšia len veľkosťou. Ak vaše dieťa doteraz túžilo po tejto inovácii a vy ste si mysleli, že pre neho na trhu nie je žiadny model, opak je pravdou. Prekvapiť ho tak môžete už pri najbližšom sviatku alebo Vianociach. Pri výbere sledujte aj to, s akým operačným systémom je náramok kompatibilný a akú verziu podporuje. Nie každý model sa dá spárovať s každým telefónom a preto predíďte nepríjemnostiam s výmenou. V praxi platí, že ak máte telefón mladší ako 4 roky, nemalo by prepojenie robiť problém. Pri kúpe sa však radšej uistite , aby sa vám nestalo, že ho nebudete môcť naplno využívať.  Širokú ponuku tohto sortimentu nájdete u predajcu inSPORTline, kde si vyberie naozaj každý.