Ako si vybrať ideálnu bielu farbu do domácnosti?

Biela farba určená na stenu sa môže javiť ako najjednoduchšia voľba, avšak je možné vybrať si toľko odtieňov, ako pri akomkoľvek inom odtieni. V skutočnosti existujú teplejšie a chladnejšie biele farby, pričom výber závisí od toho, či je v interiéri dostatok prirodzeného svetla alebo nie. Pri výbere farby je dôležité venovať pozornosť podtónom, pretože ovplyvňujú atmosféru v priestore.

Ako si vybrať správny biely farebný odtieň?

Biela farba na stenu môže vyzerať odlišne počas dňa a noci, a teda za rôznych svetelných podmienok, ktoré tento fakt ovplyvňujú. Keď sa lampy v noci zapínajú, môže odtieň, ktorý vyzerá krásne v prirodzenom svetle, vyzerať úplne zle. Testovanie farby vám pomôže vybrať dokonalý odtieň a vyhnúť sa akýmkoľvek prekvapeniam po nanesení konečného náteru, s čím vám samozrejme môžu pomôcť odborníci. Dôvodom, prečo niektoré biele farby vyzerajú žlto, ružovo alebo dokonca fialovo je to, že väčšina bielych farieb nie je čisto biela. Voľným okom totiž vyzerajú byť biele, ale ak sa pozrieme pozorne, vidíme, že je v nich odtieň inej farby. Táto zjavná farba je podtón a po maľovaní stien sa môže objaviť nedopatrením. Podtón spôsobuje, že biela farba na stenu je menej výrazná alebo naopak, až príliš jasná, čo je samozrejme to, čo chceme dosiahnuť. Ale ak dostanete nesprávny podtón, výsledný efekt môže byť katastrofálny.

Umývateľná farba – áno alebo nie?

Ak ste si už vybrali ideálnu bielu farbu do vašej domácnosti, zrejme premýšľate nad tým, či je umývateľná farba tou pravou voľbou. Výhodou je, že zmývateľné farby rýchlo schnú, dajú sa odstrániť rýchlo a jednoducho, pričom umožňujú stenám dýchať. Sú dokonca odolné voči oteru oproti iným farbám a je možné ich použiť na dekoratívne maľby stien i stropov. Tak čo poviete, aj vy dáte prednosť bielej a umývateľnej farbe, ktorá sa s istotou hodí do každej domácnosti? Drogéria Bugy ponúka širokú škálu farieb, tak hurá do nakupovania!