Excel tabuľky

Dokonalé zvládnutie Excelu sa vyžaduje na väčšine administrátorských pozícií, no jeho využitie je ešte širšie. Používa sa v každom sektore a firme bez ohľadu na oblasť v akej pôsobí. Excel tabuľky pomáhajú, keď sa robia cenníky, kalendáre, faktúry, rôzne zoznamy, vpisujú sa sem poznámky k projektom,... a to je len rýchly náhľad možností tohto programu.

Prečo by ste mali ovládať MS Excel a jeho tabuľky?

Ovládanie tohto tabuľkového programu minimálne na používateľskej úrovni sa dnes považuje za rovnakú samozrejmosť ako angličtina, či vodičský preukaz. Dôvod je celkom jednoduchý – Excel tabuľky dokážu výrazne uľahčiť a zefektívniť mnohé administratívne úkony. A ak aj vy chcete byť rovnako produktívnym zamestnancom, ovládanie tabuliek bude pre vás kľúčové.

Čo je ešte však dôležitejšie, sú ďalšie schopnosti Excelu - s vloženými číslami dokáže robiť výpočty, grafy a štatistiky, hneď a zaraz a čo je najlepšie - namiesto vás. Funguje to ako kalkulačka – namiesto zdĺhavých ručných výpočtov, čísla nahodíte do kalkulačky a výsledok máte okamžite. Rutinné úlohy, ktoré každý deň opakujete, dokážete pomocou tabuliek v Exceli  vybaviť rýchlo a efektívne a ušetríte si tak hodiny zbytočnej práce.

Manuálne výpočty, ručné vkladanie dát a ďalšie úkony, za vás urobia Excel tabuľky automaticky. Stačí len pochopiť niekoľko základných funkcií, naučiť sa zopár skratiek a – hodinovú prácu máte zvládnutú za pár minút. A to hovoríme len o úplných základoch!

Excel dokáže zjednodušiť život úplne každému – či už sekretárkam, referentom, podnikateľom, učiteľom, alebo dokonca vedcom. Podčiarknuté a zvýraznené – Excel by ste mali ovládať aspoň tak dobre, ako viete písať vo Worde.

Ako na naučiť MS Excel?

Najdôležitejšie je, aby ste sa Excel učili kvalitne pomocou dobrých materiálov. Môžu to byť online kurzy Excelu, prípadne sú na trhu dostupné aj učebnice, ktoré vám ukážu, ako rôzne Excel tabuľky používať. Interaktívna forma výučby v online kurzoch je zrejme najrýchlejším spôsobom, ako sa v Exceli zdokonaliť. Stačí investovať niekoľko hodín vášho času a vďaka certifikátu budete mať navždy výhodu na trhu práce.