Do práce len v komfortnom oblečení!

Pracovné oblečenie na pracovisku nie je v dnešnej dobe nič výnimočné. Ak pracujete v kancelárii, na úrade či v banke, váš odev musíte logicky prispôsobiť činnosti, ktorú vykonávate. Formálne oblečenie, topánky na podpätku či elegantné blúzky sú každodennou záležitosťou, keďže reprezentovať danú spoločnosť svojim zovňajškom je jednou z podmienok k úspešnému obchodu. Ak však pracujete manuálne, dôležité je to, aby ste sa pri práci cítili pohodlne a v prvom rade bezpečne, obzvlášť vtedy, ak pracujete v zdraviu ohrozujúcich podmienkach. Či na stavbe alebo v laboratóriách, kde sa môžete poraniť chemickými prostriedkami alebo kvapalinou, mali by ste sa dôkladne chrániť, a to vďaka výberu vhodného pracovného oblečenia.

Aké pracovné oblečenie mám zvoliť?

Na trhu dnes nájdeme pracovné odevy, ktoré sa skladajú z rôznych vrchných častí ako sú pracovné tričká, mikiny alebo bundy. Materiál by mal byť vzdušný, ideálne bavlnený, aby ste sa príliš nespotili. Čo sa týka spodného dielu oblečenia, najčastejšie sa môžeme stretnúť s tzv. montérkami či šuštiakovými nohavicami, ktoré vám dávajú pocit voľnosti a priedušnosti. Na zimu je nutné zvážiť výber teplejšieho oblečenia, ideálne s reflexnými prvkami, keďže práca v exteriéri predstavuje mnohé riziká, najmä ak pracujete v okolí ciest. Súčasťou oblečenia môžu byť aj pracovné rukavice, ktoré dokážu ochrániť pokožku pred popáleninami, odreninami či porezaním. Samozrejme, na trhu nájdete tiež ďalšie ochranné pomôcky, ktoré vás môžu pri práci ochrániť pred neželaným úrazom.

Aby bola pracovná obuv pohodlná a vzdušná

Pracovná obuv je na prvý pohľad iná v porovnaní s klasickou obuvou. Sú vyššie, ich podrážka je hrubšia a materiál pevnejší, vďaka čomu drží noha v topánke pevne. Pozor by ste mali dať na to, aby vás topánky neomínali, no taktiež by vám nemali byť voľné a vyskakovať z nohy. Výhodou je, že sú nepremokavé, podrážka je protišmyková a materiál je vzdušný, čo oceníte najmä počas teplých dní.