Dajú sa použiť balkónové dvere ako vchodové dvere?

A prečo nie? Všetko je však o uhle pohľadu a takisto o tom, kde bývate. Z hľadiska bezpečnosti, by asi nebolo vhodné použiť balkónové dvere, ako vchodové dvere v byte vo veľkomeste, kde neviete komu môžete veriť . Iné je to ale v prípade, ak bývate v dome a máte chránený pozemok aj dom. Tam, by sa balkónové dvere mohli kľudne použiť aj ako ďalšie vchodové dvere, napríklad zo zadnej strany domu.

 

Ak balkónové, tak plastové

Čo sa ale týka balkónových dverí, je dobré podotknúť, že čoraz viac vyhľadávanejšie sú plastové balkónové dvere. Tie totiž disponujú množstvom výhod, vďaka ktorým si ich väčšina ľudí obľúbila oveľa viac ako klasické drevené. Aj keď si väčšina ľudí nevie predstaviť, aké množstvo výhod dokážu ponúknuť, po praktickej stránke ich je skutočne mnoho.

 

Výhody, ktoré nesklamú

Ich prvou výhodou sú predovšetkým ich izolačné schopnosti. Plastové dvere sú oproti klasickým, oveľa viac spoľahlivejšie v rámci tepelnej, či hlukovej izolácie. Je jedno, či je vonku 30 stupňov alebo je mráz, vďaka plastovým dverám bude teplo vášho domova stabilizované a samozrejme izolované.

Ďalšou výhodou je ich jednoduchá údržba. Práve vďaka tomu, že na nich nie sú kladené žiadne špeciálne nároky v rámci údržby, sú obľúbené vo viacerých domácnostiach. Stačí ich skutočne len pretrieť vlhkou handričkou .

 

Dizajnová stránka

Čo sa týka ich farby, dnes už nemusíte mať doma len klasické biele plastové dvere. Existujú totiž farby určené priamo na plastové dvere a okná a preto si môžete vyberať z rozmanitej farebnej škály bez žiadnych obmedzení.

Ak sa preto rozhodnete pre plastové dvere, ktoré budú mať účel vchodových dverí, nie je problém ich farebne zladiť napríklad s fasádou domu. Navyše ich nájdete vo viacerých dizajnových prevedeniach a nakoniec zistíte, že sú ešte krajšie než typické drevené dvere.

Autorské právo: safakoguz / 123RF Reklamní fotografie