Chystáte sa na dovolenku s deťmi? Skúste navštíviť Maltu

Malta je považovaná za jednu z najbezpečnejších letných prímorských destinácií. Je vhodná pre tých, ktorí chcú spoznávať novú kultúru či históriu, ale aj pre rodiny s deťmi. More je tu veľmi čisté a môžete sa tešiť na mnoho zábavy a zaujímavých atrakcií.

Akvárium, ktoré svojou rozlohou láka mnohých turistov

Nedávno bolo na Malte otvorené akvárium, ktoré sa nachádza v letovisku Bugibba na severe ostrova v blízkosti obľúbených hotelov a prímorskej promenády. Akvárium má približne 20 000 metrov štvorcových a nájdete tu rôzne druhy morských živočíchov, rýb, morských koníkov a aj žraloka. Akvárium je otvorené každý deň a na svoje si tu prídu deti, ale i dospelí.

Nádherné pláže, delfíny a množstvo atrakcií

Malta je svojou rozlohou menšia, no maltské ostrovy sú veľmi čisté a pláže sú skutočne rozsiahle. Vstup do vody je pozvoľný a pláže sú tvorené bielym pieskom, ktorý sa nevíri – tie sú ideálne pre menšie deti a stavanie hradu. Skvelou správou je aj to, že sú tu delfíny! Na severe ostrova je v malej prímorskej destinácií situovaný Marine Park, ktorý obľubujú rodiny s deťmi. Tu sa môžu vaše ratolesti pohrať s delfínmi, tuleňmi, labuťami či pelikánmi. Okrem toho si môžu skúsiť pri nich aj zaplávať a zistiť, aké sú to milé a priateľské zvieratká. Súčasťou tohto nádherného parku je aj zoologická záhrada, kde môžete vidieť exotické živočíchy, ktoré na Slovensku len tak nenájdete.

Poznáte námorníka „Pepka“ ? Neďaleko hlavného mesta Malty je dedinka námorníka Pepka. Hlavnú rolu si tu zahral aj herec Robin Williams, pričom kulisy z natáčania sa tu aj zachovali. Tie sú dnes súčasťou zábavného parku, ktorý upútal pozornosť mnohých turistov.

mrallen / Dollar Photo Club