Chcete kúpiť investičné zlato? Doba tomuto rozhodnutiu praje

Záujem o investovanie do zlata stúpa aj u nás. Finanční poradcovia dnes bežne radia ukladať voľné finančné prostriedky z až 90 % do zlata. Ešte pred časom to bolo menej ako 10 %. Nie každé zlato je však vhodné na investovanie.

Zorientujte sa v investičnom zlate

Investičné zlato, to sú predovšetkým zlaté investičné zliatky, známe aj ako zlaté tehly. So slovenským pôvodom ich ale nezoženiete. Mincovňa Kremnica investičné zlato v podobe zlatých zliatkov nevyrába. Nekúpite ho ani v Národnej banke Slovenska (NBS). Preto na Slovensku hrajú prím zlaté tehly od švajčiarskych rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P.

Pokiaľ ide o zlaté investičné mince, je to podobné. Nesmiete si ich spliesť s pamätnými. Ich hodnota sa počíta inak. Osvedčenými značkami investičných zlatých mincí sú austrálske so symbolom kengury, kanadské s javorovým listom a rakúske Wiener Philharmoniker.

Investičné zlato predáva špecializovaná bratislavská predajňa

Pokiaľ chcete nakúpiť investičné zlato, predáva ho špecializovaná predajňa mincovne na Dunajskej ulici 68 v Bratislave. Môžete si ho kúpiť aj v e-shope predajne a nechať si ho zaslať až domov formou bezpečnej poistenej zásielky.

„Zlaté mince a zlaté zliatky určené na bezpečné investíciu do tohto drahého kovu predávame priamo v Bratislave viac ako 9 rokov,“ informuje Soňa Klempová, vedúca predajne. „Za toto obdobie sme si získali dôveru 15 000 zákazníkov, ktorí si u nás pravidelne dopĺňajú svoje súkromné zlaté rezervy. Zlato dovážame priamo zo zahraničia, od dcérskej spoločnosti rakúskej centrálnej banky. Klienti tak majú istotu pôvodu a rýdzosti.“

Pre zlato hovorí mnohé

  • Zlato nakúpite bez DPH, čo neplatí u investície do žiadneho iného drahého kovu, do diamantov, do starožitností ani do umenia.
  • Má schopnosť odolávať v čase ekonomických, politických, vojenských a ako je vidieť, tak aj pandemických kríz. Dokonca jeho cena rastie.
  • Zlato je hmotné, poťažkáte si ho v ruke, nie ako dnes už skoro virtuálne peniaze.
  • Je takmer nezničiteľné, a to ani vodou, ani ohňom.
  • Odborníci predpokladajú ďalší rast zlata, a to až na dvojnásobok jeho súčasnej hodnoty behom 10 rokov.