Byt plný vecí? Šup s nimi na poličku

Žijete v menšom bytíku a neviete si takéto bývanie vynachváliť?  Vyhovuje vám menší priestor, účelnosť izieb aj nábytku a ste tiež radi, že ani domáce práce vám neukroja veľa z drahocenného času?

Áno, skutočne sú medzi nami jedinci, a nie je ich málo, ktorí netúžia po veľkom, minimálne dvojposchodovom dome  o rozlohe 200 metrov štvorcových! Možno doma netrávia veľa času, možno sa im pri predstave údržby takéhoto domu zatočí hlava, možno sú vďační za akékoľvek bývanie a niektorí skrátka milujú malé byty.

Nakoľko však jediné, s čím v takomto bytíku vždy zápasíme, je nedostatok úložného priestoru… na čokoľvek, je tu treba viac ako kdekoľvek inde uvažovať efektívne a rozumne využiť každý centimeter.

Viete, ako na to a čo je skvelým pomocníkom a zároveň doplnkom, ktorý dotvorí aj zútulní každé bývanie? Ak hádate policu, hádate správne.

36866-kombinovany-siroky-regal-joanaStena ako odkladací priestor

Skvelou alternatívou, kam uložiť knihy, čo zavadzajú v škatuli na zemi alebo čokoľvek iné, s čím si neviete dať rady, no zahodiť to rozhodne nechcete, sú policové regály. Čudovali by ste sa, čo všetko viete odložiť na policu. Nielen štandardné fotografie v rámčeku alebo kaktus v kvetináči, ale do peknej krabice či úložného boxu už môžete schovať prakticky všetko, čo daná polička unesie.

Taká dobrá polička totiž naozaj veľa znesie aj na ňu kadečo odložíte, len musí byť zhotovená poctivo, ideálne aj z kvalitného materiálu, starostlivo upevnená a navŕtaná v adekvátnej výške (vzhľadom k tej vašej a pohybom okolo nej), nech o ňu nezavadíte pri každom kroku, zároveň však na ňu musíte vedieť dočiahnuť, aspoň za pomoci stoličky či mini rebríka.

Drevo či kov?

Nech sa rozhodnete pre drevené police alebo radšej uprednostníte kov, podstatná je predovšetkým ich nosnosť aj hmotnosť vecí na ňu uložených! Pri ukladaní predmetov na poličky sa preto držte jednoduchého pravidla: Veci a škatule, ktoré budete potrebovať len občas, ukladajte čo najvyššie, ešte menej dôležité úplne dozadu a to, čo budete vyberať najčastejšie, dávajte zásadne na dosah ruky.

V obývačke i kuchyni

Šikovné poličky dnes môžete umiestniť prakticky kamkoľvek, svoje miesto majú v kuchyni i predsieni. Sú skvelým riešením do obývačiek, kam si okrem dekoratívnych predmetov uložíte aj obľúbené DVD-čka, v spálni zasa poskytnú priestor navyše na ukladanie fotorámikov a koreničky v kuchyni uložíte kam inam, ak nie na rozkošnú a praktickú poličku?

Dotvoria skutočne každý priestor, či už ním šetríte alebo ho len chcete zútulniť, prípadne oživiť, polička je pre to tým ideálnym riešením.

Ak si však sami rady dať neviete, inšpirujte sa ponukou na mt-nabytok.sk, kde sa to inovatívnymi nápadmi, skvelými kúskami a priaznivými cenami len tak hemží.

Veď prečo si neprimontovať jednu poličku, hoci len tak pre radosť? Nejaké „zbytočnosti“, ktoré si na ňu položíte, sa predsa vždy nájdu. Keď vás to poteší, jednoducho to urobte a majte aj vďaka tomu ešte väčšie potešenie z vášho bývania.