Asistenčná služba vám pomôže v neľahkých situáciách na našich i zahraničných cestách

Pomaly ale isto nastáva čas, kedy si mnohí z vás pomaly ale isto začnú plánovať letné dovolenky, či už u nás na Slovensku, alebo niekde v zahraničí. Je to správny a prezieravý krok, pretože ísť niekde s celou svojou rodinnou hoc i len na pár dní vyžaduje dobre si premyslieť všetky možné i nemožné eventuality. My vám to teda schvaľujeme a pridávame niekoľko cenných rád.

Je pochopiteľné, že mnohí ľudia sa vyberú dovolenkovať vlastným autom. Má to svoje výhody. Nie ste nikým a ničím časovo viazaní a aj z finančnej stránky vás to vyjde na prijateľnú sumu. Cestou do vašej cieľovej stanice zastavíte kde chcete. Posilnite sa v reštauračných zariadeniach, nakúpite si to, na čo ste v návale starostí zabudli a máte súkromie, ktoré by vám chýbalo keby ste namiesto auta použili autobus, prípadne lietadlo.

Kupujte komplexný balík poistných rizík

Nemusíme vám ani pripomínať, že pred každou takouto náročnejšou cestou je vhodné sa poistiť. Teda nielen vaše auto, ale rovnako aj samých seba. Spravíte to tak, že si zakúpite havarijné poistenie, ak ho čisto náhodou ešte nemáte, a taktiež si zakúpite cestovné poistenie, vzťahujúce sa skôr na osoby ako na vozidlo. Alebo máte možnosť si zakúpiť také havarijné poistenie, ktorého súčasťou je už aj cestovné poistenie. Všetko záleží od toho, čoho všetkého sa týka havarijná poistka, resp. aký veľký balík poistenia máme na mysli.

My vám jednoznačne odporúčame zakúpiť si ten najkomplexnejší, pretože iba vtedy nadobudnete istotu, že môžete smelo vyraziť za letným oddychom a dobrodružstvom. Súčasťou takéhoto balíka totiž bývajú rovnako aj takzvané asistenčné služby, ktoré vlastne samostatne ani nemajú zmysel. Vzťahujú sa na všetky potrebné úkony, ktoré sú späté s poistnou udalosťou na vašom aute a vznikli počas cestnej premávky. Pekne po poriadku vám teraz vysvetlíme o čo vlastne ide.

Pri poistnej udalosti príde vhod pomoc od vašej poisťovne

Najlepšie si danú problematiku demonštrujeme na praktickom príklade. Predstavte si, že počas cestovania do vašej vysnívanej dovolenkovej destinácie sa vyskytne na vašom aute porucha, alebo sa nebodaj stanete účastníkmi závažnej dopravnej nehody. Čo v takom prípade robiť? Viete, dobre mienené rady ako vtedy postupovať sú síce pekná vec, no povedzme si úprimne, kto v takom duševnom rozpoložení je schopný ich napĺňať do bodky. No neviem, či jedného takého človeka aj nájdeme. Väčšina z nás zostane poriadne vystresovaná a zabudne absolútne na všetko.

No a vtedy príde na rad asistenčná služba poisťovne v ktorej máte zakúpené havarijné a cestovné poistenie. Jednoducho zoberiete telefón, zavoláte na príslušné číslo a služba na druhej strane linky vás bude krok, za krokom navigovať. Do podrobností vám popíše, aké úkony máte vykonať a na čo nezabudnúť. V prípade, že by sa vám to vzhľadom k závažnosti vzniknutej situácie nedarilo prevezme všetko za vás a v jazyku danej krajiny vybaví za vás všetko potrebné. V skratke, kvalitné asistenčné služby sú pre každého motoristu nedoceniteľnou oporou na cestách.

Asistencia je nutnou súčasťou pri poistných udalostiach

Bude vám teda oporou pri vyplňovaní záznamu o nehode, pri potrebnom fotografickom zdokumentovaní nehody, pomôže vám pri vyjednávaní s cestnými a odťahovými službami a v prípade potreby vám zabezpečí náhradné vozidlo. Pre to vaše nepojazdné vybaví jeho uskladnenie na nevyhnutní čas, pokiaľ sa neprepraví na Slovensko. Rovnako vám bude asistovať pri riešení problému ako sa dostať späť domov, kadiaľ a za akých podmienok. Skrátka a dobre, asistenčná služba bude vašimi očami a ušami. Predsa len, nezainteresovaný človek zvládne oveľa lepšie stresovú situáciu ako vy, s tým s nami iste súhlasíte.

Opäť a zase vám pripomíname že je výhodnejšie zakúpiť si komplexný balík havarijného poistenia v ktorom by bolo zahrnuté aj cestovné poistenie spolu s asistenčnými službami Môžete síce jednotlivé položky rôznym spôsobom kombinovať, no kto si má pamäť kedy mu jedna zložka poistenia začína a končí. Takto by ste iba vnášali chaos do celej situácie. Zaplatíte raz a basta. Máte svätý pokoj vy a celá vaša rodina.

Máte možnosť výberu, ale radšej berte všetko

Ak by ste ale tvrdošijne trvali na svojom a chceli by ste si zakúpiť len krátkodobú asistenčnú službu máte na výber počet dní, na ktoré sa vzťahuje. Tie krátkodobé sa vzťahujú na obvyklé dva týždne až mesiac a dlhodobá asistenčná služba sa vzťahuje na ten obligátny jeden rok. No a ani nemusíme pripomínať, že čo poisťovňa, to iný rozsah poistných balíkov. Takže znovu opakujeme. Zakúpte si všetko naraz a kľudný spánok vám nikto nezoberie.

Tí skôr narodení sa budú o asistenčné služby zaujímať osobne, návštevou poisťovne, no a my mladší sa pripojíme na počítačovú, alebo mobilnú aplikáciu. V priebehu pár minút kedy zadáme do pripravených koloniek požadované údaje a hotovo. Môžeme smelo do sveta.