Ako vyberať sedačky

Ako vyberať sedačky

Sedačka je jednou z najdôležitejších investícií, ktorú pravdepodobne urobíte pre svoj domov. V obývačke je to kus nábytku, v ktorom sedíme, čítame, jeme a pijeme, bavíme rodinu a priateľov, pozeráme televíziu a dokonca spíme.

Dáva preto zmysel, aby sme venovali čas investovaniu do toho, čo nám musí vydržať roky a budeme to používať každý deň. Od vyskúšania sedačky po skontrolovanie vankúšov, tu sú 4 veci, na ktoré by ste sa mali sústrediť pri výbere sedačky.

Vyskúšajte sedačku ešte predtým, než ju kúpite

Pamätáte sa, ako ste si kupovali matrace a robili ste praktický text? Rovnaká teória platí aj pre sedačku. Priemerná sedačka má hĺbku sedenia najmenej 60 cm. To vám ponúka dostatok priestoru na pohyb, ak ste vysoký a umožňuje vám uložiť nohy pod ňu, ak ste nižší.

Hĺbky sedadiel sa však líšia, takže si určite vyskúšajte rôzne štýly, aby ste zaistili dobrú podporu chrbta. Pokiaľ ide o výšku sedadla, väčšina návrhov je vysoká medzi 45 cm a 50 cm. Neexistuje žiadna správna alebo nesprávna výška, takže sa znova pokúste pred nákupom ubezpečiť, že vyhovuje celej vašej rodine. Nakoniec skontrolujte celkovú šírku, s výnimkou operadiel, ak sa chcete natiahnuť. Ak vám nevyhovuje ani jedna, sedačky na mieru sú voľba nad ktorou by ste mali popremýšľať.

Investujte do kvalitného rámu

Investujte toľko, koľko si len môžete dovoliť do kvalitnom rámu sedačky. Zabezpečíte si tak roky leňošenia. Pevný rám z tvrdého dreva je dobrá voľba, ale dajte si pozor na drevotrieskové alebo kovové konštrukcie. Ak ste sa rozhodli pre rozkladacie sedačky, pred rozhodnutím si tiež všimnite záruku, čím dlhšia, tým lepšia. Niektorí výrobcovia poskytujú dokonca 15-ročnú záruku, čo je znamením, že veria svojmu produktu.

Skontrolujte vankúše

Pamätajte, že to, čo je vo vnútri sedačky, je rovnako dôležité ako to, čo vidíte z vonka. Pokiaľ ide o operadlo a sedadlo pohovky, vankúše naplnené perím majú vysoký komfort, ale budú potrebovať pravidelné napravovanie. Penové alebo vláknité výplne sa môžu zas časom sploštiť a stratiť tvar. Ideálne riešenie? Odporúčame zvoliť kombináciu peria a peny, pretože perie dodáva pohodlnosť, zatiaľ čo pena poskytuje pevnú štruktúru. Vankúše na opieranie plnené perím a vankúše určené na sedenie, ktoré sú plnené penou, alebo vláknami fungujú rovnako dobre.

Sústreďte sa na látku

Či už sa rozhodnete pre výraznú, alebo neutrálnu farbu a vzor, výber poťahovej látky bude mať obrovský vplyv na izbu. Preto si vyberte starostlivo, aby ste sa uistili, že sa hodí k vašej schéme. Prírodné materiály môžu slabnúť na silnom slnečnom svetle, takže ak bude sedačka blízko okna, zvoľte syntetickú látku. Je to obzvlášť dôležité v rušnom rodinnom dome. Ak máte psa alebo mačku, rozhodnite sa pre látku, ktorá sa ľahko čistí. V tomto prípade je potrebné preskúmať voľné poťahy, pretože sa dajú odstrániť na čistenie a niektoré z nich možno aj prať.

Existuje veľa spôsobov, ako pristupovať pri výbere sedačky. To najdôležitejšie však je, aby sa vám páčila na prvý pohľad a aby ste sa na nej cítili pohodlne. Predsa len, budete ju používať každý deň.