Ako vyberať sedačky

Ako vyberať sedačky

Sedačka je jednou z najdôležitejších investícií do vybavenia interiéru vašej domácnosti. Na sedačke totiž nielen sedíme, ale často čítame, jeme a pijeme, bavíme sa s rodinou a priateľmi, pozeráme televíziu a dokonca spíme.

Dáva preto zmysel, aby sme venovali čas správnemu výberu, keďže dobrá sedačka nám má vydržať dlhú dobu a budeme ju používať každý deň. Určite odporúčame dôsledné vyskúšanie sedačky priamo u predajcu, aby ste sa uistili, že vám vyhovuje jej tvrdosť, tvar a ostatné parametre.

Vyskúšajte sedačku ešte predtým, než ju kúpite

Hĺbky sedadiel sa líšia, takže si určite vyskúšajte rôzne typy, aby ste zaistili dobrú podporu chrbta prihliadajúc na vašu telesnú stavbu. Pokiaľ ide o výšku sedadla, väčšina je vysoká medzi 45 cm a 50 cm. Neexistuje žiadna správna alebo nesprávna výška, len sa treba ubezpečiť, že vyhovuje vašej rodine. Nakoniec skontrolujte šírku, ktorou sedačka disponuje a prihliadajte aj na šírku operadiel, ktoré si treba odmyslieť, ak sa chcete "natiahnuť". Ak vám dokonale nevyhovuje ani jedna, sedačky na mieru by mohli byť práve pre vás ideálnou voľbou.

Investujte do kvalitného rámu

Investujte toľko, koľko si môžete dovoliť do kvalitného rámu sedačky, ktorý vám zabezpečí roky plnohodnotného používania. Pevný rám z tvrdého dreva je dobrá voľba, dajte si pozor na drevotrieskové alebo kovové konštrukcie. Na kvalitu si treba dať pozor aj v prípade, že ste sa rozhodli pre rozkladacie sedačky. Nezabudnite skontrolovať informácie o záruke. Samozrejme, čím dlhšia, tým lepšia. Niektorí výrobcovia poskytujú dokonca 15-ročnú záruku, čo je znamením, že kvalite svojich produktov veria.

Skontrolujte vankúše

Pamätajte, že to, čo je vo vnútri sedačky je rovnako dôležité ako jej dizajn. Pokiaľ ide o operadlo a sedadlo pohovky, vankúše naplnené perím majú vysoký komfort, ale budete ich musieť pravidelne naprávať. Penové výplne môžu zas časom stratiť tvar. Ideálne riešenie? Odporúčame zvoliť kombináciu peria a peny, pretože perie dodáva pohodlnosť, zatiaľ čo pena poskytuje pevnú štruktúru.

Sústreďte sa na látku

Či už sa rozhodnete pre výraznú alebo neutrálnu farbu a vzor, výber poťahovej látky bude mať značný vplyv na celkový charakter miestnosti. Preto si vyberajte starostlivo, aby ste sa uistili, že sa hodí k vášmu interiéru. Prírodné materiály môžu blednúť na slnečnom svetle, takže ak bude sedačka blízko okna, zvoľte radšej syntetickú látku. Ak máte psa alebo mačku, rozhodnite sa pre látku, ktorá sa ľahko čistí.

Existuje veľa spôsobov, ako postupovať pri výbere sedačky. To najdôležitejšie však je, aby sa vám páčila na prvý pohľad a aby ste sa na nej cítili pohodlne. Vy ste predsa ten, kto ju má s radosťou používať každý deň.