Ako sa obliecť na letný festival

Leto nie je len obdobím dovoleniek! Začína sa totiž sezóna letných festivalov, ktoré každoročne navštevujú tisícky fanúšikov. Trenčianska Pohoda, piešťanský Grape, Senecké leto, Hip-hop žije na Zlatých pieskoch, ale aj rôzne lokálne mini festivaly... dali by sa ich menovať stovky! Na Slovensku to v lete festivalmi jednoducho žije! Ešte ste na žiadnom neboli? Poradíme Vám, ako sa obliecť, aby ste nevytŕčali z davu. Alebo naopak, aby ste z davu vytŕčali v tom najpozitívnejšom zmysle...

Festivalová móda pre ženy

Či už ste fanúšičkou elegancie, športového štýlu alebo ležérnosti, na festival sa môžete obliecť vo svojom štýle a cítiť sa tu pohodlne. Ponúkame Vám niekoľko nápadov:

  • Dieťa kvetov. Aj 70.te roky boli obdobím búrlivých festivalov. Móda sa vtedy niesla v duchu prírody. Prírodné materiály, prírodné vzory... to isté frčí aj v súčasnosti. V súlade s touto módou si na festival pokojne môžete obliecť dlhé maxi šaty s výraznou kvetinovou potlačou. Do rozpustených vlasov kvetinová čelenka, na nohy pohodlné žabky a ide sa!
  • Rocková diva. Aj keď farbou „rockerov“ je čierna, na letný festival sa asi príliš nehodí. Iba ak by ste si chceli privodiť úpal. Skúste to s mini džínsovými šortkami, jednoduchým bielym tielkom (napríklad i s potlačou obľúbenej kapely), teniskami a výraznými doplnkami. Tie podčiarknu rockový look. Náramky s hrotmi, špice do uší, maxi kovové náušnice a vybíjaná kabelka sú to pravé.
  • Pohodový „jamaica style“. A to nielen na reggae fest. Perfektnou voľbou budú široké farebné háremky skombinované s jednoduchým topom. Pre podčiarknutie efektu si do vlasov vpleťte koráliky, či farebné šnúrky.
  • Popová princezná. Máte milióny možností, ako sa obliecť na letný festival v tomto štýle. Mini sukňa s topom a žabkami v žiarivých farbách, krátke letné šaty alebo šortky a tričko odhaľujúce pupok. Samozrejme, všetko farebné a veselé!

Festivalová móda pre mužov

Muži to majú vcelku jednoduché. Nohavice po kolená stačí skombinovať s jednoduchým, napríklad prúžkovaným tričkom a doplniť imidžovým klobúkom a ide sa! Samozrejme, to platí pre tých, ktorí neholdujú žiadnemu vyhranenému štýlu. A ešte jedna dobrá rada na záver. Nezabudnite si pribaliť teplejšiu mikinu, pršiplášť a gumáky! Aby ste si festival užili i v prípade horšieho počasia.

laszlolorik / Dollar Photo Club