Titánové náhrady zubov

Titánové náhrady zubov už nie sú jediným riešením. Skúste zirkónové zuby

Implantológia je dynamický stomatologický obor, ktorý je dnes schopný ponúknuť ľuďom v podstate poprvé tretie zuby bez radikálneho zníženia životného komfortu. A aj keď sa možná chystáte na svoj prvý titánový implantát, informujte sa o novinke, ktorou sú zirkónové implantáty.

Biele už môžu byť aj implantáty

Zirkónové implantáty sú ďalším zdokonalení v oblasti implantológie. Sú z biologicky inertného materiálu – zirkónia. Zirkóny boli doteraz známe predovšetkým v rámci klenotníckej výroby, kde nahrádzajú diamanty. V stomatológii je tento materiál schopný nahradiť titan.

Oxid zirkoničitý je silný materiál, ktorý sa môže postaviť svojou pevnosťou na roveň titánu a pridať ďalšie benefity. V prvom rade je to biely materiál v prirodzenej farbe zubov. Nestane sa tak, že by implantát presvital cez zubnú korunku a neovplyvní tak odtieň nových zubov. Titán býva problematickým aj pri náhrade predných zubov, kde môže presvitať cez okraj ďasien a vytvárať na nich nevzhľadný čierny odtieň.

Zirkónové zuby, presnejšie zirkónové implantáty, sa dnes považujú za esteticky najlepšie riešenie náhrady zubov. Sú stabilné a tak je na implantát zo zirkónu možné takmer okamžite nasadiť nové korunky. Stali sa ideálnym riešením pre predné zuby, aj pre pacientov so silnou alergiou na kovy, ale tiež obecne na iné materiály. Implantáty zo zirkónu majú výborné antimikrobiálne vlastnosti a perfektnú pevnosť.

Vďaka zirkónovým implantátom sa zubná protetika môže pochváliť ešte lepšími výsledkami

Nielen estetickými. Ide o skutočne pevný a nezávadný materiál, ktorý nespôsobuje komplikácie ani u rizikových skupín s alergiami. Za kvalitou si stojí aj švajčiarsky výrobca Straumann, ktorý na tieto implantáty dáva záruku 30 rokov. S implantátmi zo zirkónu pracuje Happy Dent s.r.o. – Stomatologiaaupark.sk. Informujte sa o možnostiach a výhodách zirkónových zubov.