Šokujúce fakty o ženskom nakupovaní: Prečo a koľko utrácajú na oblečenie?

Nie je žiadnym tajomstvom, že pre väčšinu žien je nakupovanie relaxom. Ak ste aj vy niekedy  uvažovali, akú sumu tak priemerná žena minie na oblečenie, kabelky či topánky za celý svoj život, máme pre vás odpoveď. Postaral sa o ňu prieskum dvoch svetoznámych bánk a vyplavil tak na povrch v skutku zaujímavé zistenia.

Prečo ženy nakupujú?

Do prieskumu bolo zarátaných 1000 žien, u ktorých sledovali nakupovacie návyky. Už len samotný dôvod ich túžby ísť do obchodu a niečo zaplatiť bol naozaj šokujúci. 79% uviedlo, že nakupujú kvôli potešeniu, 75% hľadá darčeky iným, 61% súhlasilo s tvrdením, že nakupujú lebo dnes vyzerajú dobre, rovnako 61% malo zlý deň a ďalších 52% potvrdilo ako častý dôvod to, že chcú zapôsobiť na iných.

Zvyk utrácať

Zo skúmanej vzorky žien vzišla priemerná suma, ktorú minú na oblečenie a doplnky za celý život približne 125 000 dolárov, čo je v prepočte okolo 110 000 eur. Zahŕňa to 3100 rôznych vecí, pričom frekvencia utrácania závisí vo veľkej miere od veku. Mladé ženy do 25 rokov vyhľadávajú nižšie cenové kategórie, no neváhajú striedať nové kabelky i každý mesiac. Staršie dámy si kúpu lepšie premyslia a doprajú luxus, ktorý im vydrží dlhšiu dobu. Ako napríklad kvalitné hodinky z pravého zlata.

Najprekvapivejšie faktory

Okrem sumy spomenutej vyššie prieskum ukázal i ďalšiu zaujímavú skutočnosť. Utrácanie u nežného  pohlavia veľmi úzko súvisí s osobným a milostným životom. Dámy, ktoré nedávno ukončili dlhodobý vzťah rozhadzujú peniaze na kabelky, hodinky, šperky a oblečenie oveľa viac než ženy v ustálenom vzťahu. Prekvapením ale je aj fakt, že ženy, ktoré sú single už dlhšiu dobu dokážu bez nákupov prežiť i niekoľko mesiacov.

Bonusové informácie

1 z 10 žien priznáva, že si počas obednej pauzy kúpi hoc i len malý kúsok oblečenia. 12% opýtaných má v práci záložné topánky, ak by sa po pracovnej dobe chceli prezuť.  Dve pätiny žien vystriedajú do dňa aspoň dva outfity. Za deň sa 25% žien pozrie aspoň 7 krát do zrkadla. 1 zo 7 žien pravidelne skrýva pred partnerom nové kabelky či topánky. A napriek tomu všetkému sa 3 z 5 dám každý deň sťažujú, že v šatníku nemajú nič na seba.