Preč s batohom! Na kratších túrach si vystačíte so špeciálnou vestou

Preč s batohom! Na kratších túrach si vystačíte so špeciálnou vestou

Vybrať sa vo dvojici na malý výlet do lesa je tým najlepším relaxom. Hlavne v lete sa stáva, že sa nám nechce zaťažovať s batohom. Niekedy aj ten najkvalitnejší batoh časom tlačí a nepríjemná je tiež spotená pokožka pod popruhmi. Na krátku vychádzku nemusíte drobnosti baliť do batoha. Vymeňte ho za špeciálnu vestu a bude sa vám kráčať stokrát lepšie.

Turistické a bežecké vesty

Tak ako si vyberáte turistické topánky podľa terénu, mali by ste aj ostatné doplnky starostlivo vybrať tak, aby sa túra nezmenila na únavné šliapanie. Turistická obuv zabezpečí, že sa budú pohodlne cítiť vaše chodidlá a vesta ulahodí vašej chrbtici. Špeciálne vesty určené na odkladanie drobností a pripevnenie hydrovaku nájdete v obchodoch pod názvami turistické alebo bežecké vesty. Kúpiť sa dajú v rôznom prevedení a farbách podobne ako pánska a dámska turistická obuv. Možno si poviete, že na čo kupovať vestu, keď máte vrecká v šortkách. Lenže z vreciek vám drobnosti môžu vypadnúť a niektoré veci vo vreckách tlačia. Vesty sú vyrobené z ľahkých materiálov a ich prevedenie je do detailov vypracované takým spôsobom, aby ste do vreciek a pútok dokázali uložiť naozaj všetko na vychádzku alebo beh.

Odľahčené materiály, sloboda pohybu

Na výrobu turistických viest sa využívajú materiály, ktoré sú odľahčené. Nebudete pociťovať žiadne obmedzenie pohybu rúk a nehrozí ani spotený chrbát. Vesty na behanie a túru sú zväčša vyrobené zo sieťoviny a vrecká z elastických, nepremokavých materiálov. Vo vreckách všetko drží na svojom mieste a v prípade dažďa sa vlhkosť nedostane k telefónu alebo iným elektronickým zariadeniam. Šírku vesty je možné regulovať vďaka zapínaniu formou popruhov.

Čo všetko sa do vesty zmestí

Turistické vesty mávajú minimálne 5 vreciek rôznej veľkosti. Okrem vreciek sa na veste nachádzajú pútka na trekingové palice a karabínka na pripevnenie kľúčov. Vrecká majú rôznu veľkosť. Do najväčších sa zmestí malý snack alebo mobilný telefón. Do menších papierové vreckovky, peniaze a doklady. Niektoré vrecká sa uzatvárajú na zips. Do vesty je dokonca možné upevniť menšiu fľašu s vodou. Na tento účel slúžia podšívky, ktoré tvoria akýsi tunel cez dĺžku vesty. Turistické a bežecké vesty sú skvelou pomôckou. Cena týchto špeciálnych viest sa pohybuje od 20 € vyššie.